کد خبر 102869

دژپسند در سخنانی در گرگان گفت در ابتدای امسال برخی پیش‌بینی می‌کردند که دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض خواهد کرد ولی تاکنون یک ریال هم از بانک مرکزی استقراض نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فرهاد دژپسند امروز در مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن در گرگان اظهار کرد: دشمن از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی با طراحی توطئه‌های مختلف به دنبال این بود تا با بازگشت مجدد به ایران، منابع آن را تسخیر خودش کند. دشمن به این رسیده بود که با حرکات داخلی هرگز نمی‌تواند به نظام آسیب وارد کند و از همین رو، جنگ را بر ما تحمیل کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف صدام در حمله به ایران نیز تسلط بر استان خوزستان و ثروت ایران در این منطقه بود، افزود: بسیجیان ما با ورود به جبهه‌های جنگ و خلق رشادت‌های مختلف، توطئه دشمن را خنثی کردند. این اولین جنگ در طول ۴۰۰ ساله اخیر در ایران بود که حتی یک سانتیمتر از خاک کشور به دشمن داده نشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه خاطرنشان کرد: اگرچه با گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی هنوز به تمامی آنچه که رهبران انقلاب در نظر داشته‌اند، نرسیدیم ولی با وجود همه توطئه‌ها از جمله جنگ تحمیلی و تحریم‌های اقتصادی و مالی، امروز پیشرفت‌های زیادی در کشور به دست آورده‌ایم.

دژپسند گفت: جنگ تحمیلی ۸ سال به درازا کشید و مانع اجرای برنامه‌های نظام بود و حداقل ۱۰۰ میلیارد دلار از سرمایه‌های فیزیکی، طبیعی و انسانی کشور تخریب شد.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۱ تحریم‌ها قامت دیگری پیدا کرد و فشارهای فوق‌العاده‌ای به ایران وارد شد، گفت: تحریم‌ها از سال ۹۷ با روی کار آمدن ترامپ باز هم تشدید شد و خوشبختانه با لطف خدا، هدایت مقام معظم رهبری و همراهی مردم تمامی آنها شکست خوردند.

دژپسند بیان کرد: دشمن می‌داند که منشأ پیروزی‌های ما، مردم هستند و به همین خاطر با اعمال تحریم‌ها به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و نظام بود. اگرچه این شرایط به مردم فشار وارد کرده است اما مردم ما پای این انقلاب شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم کردند و به این سهولت از دست از حمایت از نظام بر نمی‌دارند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از انتقام از ترامپ تحقق پیدا کرده است، بیان کرد: ترامپ به دنبال این بود که ظرف سه ماه علیه ما به پیروزی برسد اما الان سه سال از آن زمان می‌گذرد و ما امروز سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌مان را جشن می‌گیریم.

وزیر امور اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد: امسال با وجود شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، رشد اقتصادی کشور در ۹ ماهه مثبت بوده است. اگر چه درآمدهای نفتی کشور در ۱۰ ماهه به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده اما هیچ اخلالی در اداره کشور و طرح‌های عمرانی ایجاد نشده است. امسال برای طرح‌های عمرانی اعتبارات بیشتری تخصیص یافته است.

دژپسند گفت: در ابتدای امسال برخی پیش‌بینی می‌کردند که دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض خواهد کرد ولی تاکنون یک ریال هم از بانک مرکزی استقراض نشده است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها