کد خبر 102494

با اعلام رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان

طبق اعلام با اعلام رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان عرضه مرغ گرم نیز از امروز توسط شرکت پشتیبانی امور دام آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «عباس تابش» در در نشست هماهنگی طرح ویژه بازرسی و نظارت ایام پایانی ۹۹ و نوروز ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران درباره تامین مرغ و تخم‌مرغ، اظهار داشت: در جلسه روز گذشته ستاد تنظیم بازار مقرر شد هر واحد بسته‌بندی مرغ و تخم‌مرغ به واحد تولید مرغ متصل شود تا تامین این کالاها بدون مشکل انجام شود.

وی افزود: امروز از سوی وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام شد، عرضه مرغ به قیمت مصوب در میدان بهمن به عدد معقولی رسیده است.

وی با بیان اینکه از امروز تخم‌مرغ واحدهای بسته‌بندی توسط وزارت جهاد کشاورزی تحویل داده می شود، گفت: عرضه مرغ گرم نیز از امروز توسط شرکت پشتیبانی امور دام آغاز شد.

معاون وزیر صنعت درباره وضعیت تامین روغن خوراکی نیز تصریح کرد: بازرسان در واحدهای تولید روغن حضور دارند و محور بازرسی آنها نیز مراکز تولید، انبارها، بنکداری‌ها و شرکت‌های پخش تعیین شده است.

وی افزود: روغن خامی که به واحدهای تولید تحویل دادیم، در حداقل زمان ممکن باید تبدیل به روغن‌های بسته‌بندی مصرفی خانوار شده و وارد بازار شود.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با توجه به تأمین روغن خام از طریق واردات، توزیع روغن مایع و جامد در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود و مشکلی برای تأمین این محصول وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، پیش از این نیز اعلام شده بود که قیمت مصرف‌کننده به ازای هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

ستاد تنظیم بازار با رصد قیمت و کنترل بازار گوشت مرغ، بر جلوگیری از افزایش قیمت و چندنرخی شدن آن در نقاط مختلف کشور تاکید کرده است.

بر اساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار و در راستای اجرای مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، همه فرآیندهای مرتبط با تولید و عرضه گوشت مرغ، از تامین نهاده تا تولید و عرضه به عمده‌فروشی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی بوده است و همه دستگاه‌های عضو کارگروه، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف مکلف به همکاری هستند.

 

قیمت موز تعدیل می‌شود

تابش همچنین با اشاره به ورود ستاد تنظیم بازار به قیمت موز، تاکید کرد: مقرر شده تا تمام موزهای موجود در بنادر ترخیص شوند و همچنین کسانی که در طول سال ۹۹ صادرات سیب داشتند، امکان واردات موز داشته باشند و امیدواریم با تدابیر این نهاد قیمت‌ها تعدیل شود.

معاون وزیر صنعت درباره ذخیره‌سازی میوه شب عید نیز گفت: سیب و پرتقال به میزان کافی ذخیره شده و حداکثر تا اواخر بهمن و اوایل اسفندماه در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به بازار تزریق می شود و با تاریخ مشخصی که از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام می‌شود، عرضه تمام میوه‌های شب عید آغاز خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه امسال متفاوت از سال‌های گذشته طرح ویژه‌ای برای بازرسی خواهیم داشت، گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، به جای ۱۵ اسفند از ۱۵ بهمن ماه بازرسی‌ها آغاز خواهد شد و به جای ارسال برگه‌های شکایت به سازمان تعزیرات، از طریق سامانه «سیمبا» پرونده‌ها بدون از دست رفتن زمان به این سازمان ارسال می‌شود.

وی افزود: همچنین اگر نیاز به گشت بازرسی و نظارت باشد، با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی، سازمان استاندارد، وزارت بهداشت این گشت‌ها انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها