کد خبر 102352

دیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان

مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در سخنانی اعلام کرد شکر مصرفی بخش خانوار مشمول افزایش قیمت نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «علیرضا رستمی» اظهار داشت: مطابق مصوبه کارگروه تنظیم بازار با رویکرد حمایت کامل از بخش تولید و در نظر گرفتن همه هزینه‌ها، مطابق آخرین نرخ خرید تضمینی چغندر قند، قیمت هر کیلوگرم شکر تولید داخل درب کارخانه معادل ۶ هزار و ۶۵۰ تومان تعیین شده است.

وی افزود: بر همین اساس شکر بخش خانوار در بسته‌بندی یک کیلوگرمی معادل هشت هزار و ۷۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد که مشمول کل شکر تولیدی چغندری و نیشکری با منشا تولید در سال زراعی ۹۹-۱۳۹۸ خواهد بود.

رستمی تاکید کرد: همه کارخانجات مکلف هستند شکر تولیدی و ذخایر خود را با این قیمت و با هماهنگی شرکت بازرگانی دولتی در قالب بسته‌بندی یک کیلوگرمی به قیمت مصوب و در شبکه منتخب توزیع کنند.

به گفته وی، بدیهی است عرضه با هر روش دیگری به عنوان عرضه خارج از شبکه محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی لازم انجام خواهد شد.

رستمی تصریح‌کرد: در جلسه ۶ بهمن ماه گذشته کارگروه تنظیم بازار نیز مقرر شد شرکت بازرگانی دولتی ایران هماهنگی لازم را برای عرضه گسترده شکر بسته‌بندی ۱۰۰ گرمی برای مصارف خانوار انجام دهد.

برپایه مصوبه‌های پیشین، با توجه به تغییر اولویت ارزی شکر از گروه یک به ۲، مقرر شده قیمت‌گذاری این کالای تولید داخل توسط انجمن ذی‌ربط و بر اساس ضوابط قیمت‌گذاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تعیین شود.

پیش از این نیز ستاد تنظیم بازار به درخواست شرکت بازرگانی دولتی ایران مقرر کرده بود که ۲۰ هزار تن شکر در اختیار کارگروه‌های استانی قرار بگیرد و طبق تصمیم آنها در استان‌های سراسر کشور توزیع شود.

کاهش روند برداشت نیشکر در اثر بارندگی‌های شدید و نداشتن امکان تامین شکر از محل واردات به دلیل اختلاف قیمت مصوب با قیمت تمام شده وارداتی، علت این درخواست شرکت بازرگانی دولتی ایران است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها