کد خبر 101912

وزیر نفت هند ابراز امیدواری کرد که رئیس‌جمهور جدید آمریکا با تلطیف سیاست‌های افراطی ترامپ، شرایط برای افزایش واردات نفت از ایران و ونزوئلا به هند را فراهم آورد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دارمندرا پرادها وزیر نفت هند در مصاحبه با پایگاه تحلیلی خبری بلومبرگ ابراز امیدواری کرد که واردات نفت از جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا در دوران ریاست‌جمهوری «جو بایدن» افزایش یابد.

وزیر نفت هند ابراز امیدواری کرد که دولت جو بایدن مواضع نرم‌تری را در قبال دو کشور ایران و ونزوئلا اتخاذ کرده و به هند بعنوان سومین کشور بزرگ واردکننده نفت اجازه دهد تا منابع نفت خود را متنوع کند.

پرادهان با تأکید بر اظهارات ماه گذشته خود ادامه داد که دهلی نو از افزایش شمار تولید‌کنندگان نفت خرسند می‌شود.

وی ماه گذشته با اشاره به تأثیرات نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بر فرایندهای جهانی گفته بود: «یکسری تغییرات ژئوپولتیکی در راه است. باید منتظر باشیم ببینیم که اتفاقات چطور پیش می‌رود».

طبق آمار و ارقام منتشر شده، واردات نفت خام، هند به عنوان سومین واردکننده بزرگ نفت جهان در ماه دسامبر ۲۰۲۰ به بالاترین رقم در تقریبا سه سال گذشته رسید.

گزارش‌ها حاکی از آن است که واردات نفت خام هند در دسامبر ۲۰۲۰ در مقایسه با ماه نوامبر ۲۹ درصد افزایش یافت و به بیش از ۵ میلیون بشکه در روز رسید؛ این رقم در مقایسه با مدت مشابه ۲۰۱۹ نیز ۱۱.۶ درصد رشد کرد.

«جو بایدن» شب گذشته (چهارشنبه) در میان تدابیر شدید امنیتی بعنوان رئیس‌‌جمهور جدید آمریکا سوگند یاد کرد و در همان ساعات اولیه ریاست‌جمهوری خود با امضای 17 فرمان، فرمان‌های اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا را لغو کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها