کد خبر 101905

رزم حسینی از رشد ۴۸ درصدی تولید لوازم خانگی در کشور از ابتدای امسال تا پایان آذرماه نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیرضا رزم حسینی،وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح نخستین خط رباتیک تولید انواع یخچال و فریزر در واحد صنعتی پاکشوما در قم در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: تحریم‌ها باعث شد که بخش تولید لوازم خانگی کشور با توجه به محدودیت‌های به وجود آمده در واردات این محصولات، روند رو به رشدی داشته باشد و در برخی از اقلام نسبت به دوران قبل از تحریم، رشدتولید لوازم خانگی داخلی صد در صد افزایش داشته و این اتفاق بسیار خوبی در حوزه صنعت است.

او افزود: آمار تولید انواع لوازم خانگی در کشور از ابتدای امسال  تا پایان آذر ماه نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت  ادامه داد: همچنین بخش ساخت داخل در تامین قطعات مورد نیاز تولید لوازم خانگی بسیار افزایش داشته‌ است و در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد قطعات به کارگیری شده در تولید لوازم خانگی کشور داخلی سازی شده و از این راه تامین می‌شود.

رزم حسینی گفت: امروز هم خط جدید تولید یخچال و فریزر در یک واحد صنعتی معتبر در قم  با بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و حدود ۲۰۰ تن اشتغال افتتاح شد.

او عنوان کرد: به نظر می‌آید حتی اگر تحریم هم برداشته شود با توجه به رشد خوبی که در این بخش داریم و بازار‌های جدیدی که پیدا شده است مشکلی در زمینه توسعه داخلی سازی لوازم خانگی به وجود نخواهد آمد و حتی می‌توان محصولات ایرانی در این حوزه صنعتی را با حجم بیشتری به بازار‌های جهانی صادر کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: جهش خوبی در تولید لوازم خانگی ایرانی به وجود آمده است و قیمت‌های آن روز به روز درحال کاهش است و امیدواریم برند ایرانی این محصولات بتواند جایگاه خود را در میان بازار‌های کشور‌های منطقه و جهان بیش از پیش باز کند.

رزم حسینی با اشاره به برنامه‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه فعالیت‌های صنعتی در این بخش ادامه داد: در بخش تامین ورق‌های مورد نیاز تولید انواع لوازم خانگی و تولید خودرو تمهیداتی اندیشیده شده‌است تا این موارد به سرعت، به موقع و با قیمت مناسبت به واحد‌های صنعتی تحویل داده شود، بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد این اتفاق عملیاتی شده است و هم ورق و هم مواد پتروشیمی مورد نیاز ساخت محصولات داخلی با سهولت بیشتری تامین می‌شود.

گفتنی است طرح‌ توسعه‌ای تولید لوازم خانگی شرکت صنعتی پاکشوما و شماری دیگر از طرح‌های صنعتی امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در قم به بهره‌برداری رسید.

 

ارسال نظر

تازه ها