کد خبر 101562

آمارهای وزارت صنعت نشان می‌دهد

طبق آمارهای منتشر شده توسط وزارت صنعت از ابتدای سال تا پایان آذرماه 480 هزار تن پودر شوینده تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 2 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی آمارهای تولید ۱۶ محصول منتخب صنعتی در ۹ ماهه امسال حاکی از رشد تولید ۱۱ محصول و کاهش تولید پنج محصول دیگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

در این مدت تولید داروی انسانی با رشد ۱.۸ درصدی به ۳۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون عدد رسید.

در ۹ ماهه امسال کارخانجات داخلی ۳۹۹ هزار و ۹۰۰ تن کارتن (رشد ۱.۳ درصدی)، ۶۰۷ هزار و ۳۰۰ مترمکعب نئوپان (رشد ۱۲.۷ درصدی)، یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۷۰۰ تن فیبر (رشد ۳.۶ درصدی)، ۴۸۳ هزار و ۷۰۰ تن روغن صنعتی و موتور تصفیه اول (رشد ۸.۸ درصدی)، ۱۰۳ هزار و ۴۰۰ تن دوده (رشد ۱۸.۸ درصدی) و ۴۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تن محصولات پتروشیمی (رشد ۸.۶ درصدی) تولید کردند.

در این مدت، همچنین یک میلیون و ۶۳ هزار و ۹۰۰ تن روغن ساخته شده نباتی و ۷۵۲ هزار و ۱۰۰ تن کاغذ توسط کارخانجات داخلی تولید شد که به ترتیب افت ۲۶.۵ درصدی و کاهش ۳.۲ درصدی داشته است.

الیاف اکریلیک، صدرنشین رشد تولید

برپایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، تا پایان آذرماه سه هزار و ۸۰۰ تن الیاف اکریلیک در کشور تولید شد که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۴۰۸.۴ درصدی و بیشترین رشد را در بین محصولات منتخب صنعتی نشان می‌دهد.

در گروه محصولات نساجی، همچنین تولید ۲۰۱ هزار و ۱۰۰ تن نخ فیلامنت پلی استر (افت ۹.۷ درصدی)، ۱۶۶ هزار و ۳۰۰ تن الیاف پلی‌استر (افت ۶.۳ درصدی) و ۲۰۶ هزار و ۲۰۰ تن نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی (رشد ۲۳.۶ درصدی) قابل توجه است.

بر اساس این گزارش، تولید ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار فوت مربع چرم (کاهش ۱۴.۶ درصدی) ‌ و ۹۹ میلیون و ۸۰۰ هزار زوج انواع کفش و پاپوش (رشد ۱.۲ درصدی) تا پایان آذرماه به ثبت رسید.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها