کد خبر 101473

علی ربیعی

سخنگوی دولت در سخنانی اعلام کرد در بودجه ۱۴۰۰ تلاش شده است که قدرت خرید مردم ۲۵ درصد افزایش داده شود ، پرداخت فوق العاده ویژه و همسان سازی بازنشستگی فرهنگیان از جمله اقداماتی است که انجام شده است. این اقدام در چنین شرایط اقتصادی که سفره مردم نسبت به گذشته خالی شده است الزامی است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ سخنگوی دولت در سخنانی اعلام کرد در بودجه ۱۴۰۰ تلاش شده است که قدرت خرید مردم  ۲۵ درصد افزایش داده شود ، پرداخت فوق العاده ویژه و همسان سازی بازنشستگی فرهنگیان از جمله اقداماتی است که انجام شده است. این اقدام در چنین شرایط اقتصادی که سفره مردم نسبت به گذشته خالی شده است الزامی است.

وی همچنین در خصوص امکان مذاکره با آمریکا بعد روی کار آمدن بایدن گفت: آن چه امریکا باید انجام دهد توقف قانون شکنی و نقض تعهدات بین المللی آن  کشور بر اساس قطعنامه شورای امنیت  است. این کار نیازی به مذاکره ندارد چون اجرای وظیفه یک کشور نباید موضوع مذاکره و بده بستان باشد. 

ایران بارها اعلام کرده که اگر امریکا تعهدات خود را انجام دهد و تحریمها را رفع کند ایران هم به اجرای کامل تعهدات خود برمی گردد. این هم نیازی به مذاکره ندارد. اما برخی کشورهای غربی می خواهند درباره مواردی که قبلا مذاکره شده و در برجام امده است دوباره مذاکره کنند که چنین چیزی غیر ممکن است و ایران و چین و روسیه صراحتا مخالفت خود را با آن اعلام کرده اند.

منبع: صدا و سیما 

ارسال نظر

تازه ها