کد خبر 101227

با موافقت سهامداران شرکت فیات کرایسلر و گروه PSA، سازنده خودروهای پژو و سیتروئن و ادغام ۵۸ میلیارد دلاری این دو شرکت، چهارمین تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان تاسیس خواهد شد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، سهامداران شرکت فیات کرایسلر و گروه PSA، سازنده خودروهای پژو و سیتروئن، ادغام 58 میلیارد دلاری خود را تصویب کردند که این امر آنها را به چهارمین تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان تبدیل خواهد کرد.

شرکت ادغام شده جدید استلانتیس نامیده می شود و گفته می شود که این ادغام سالانه میلیاردها دلار پس انداز ایجاد خواهد کرد و توسعه وسایل نقلیه برقی و خودران را که پیش بینی می شود در آینده نزدیک صنعت خودرو را متحول کند، افزایش می دهد.

فیات کرایسلر خودروهای شناخته شده ای همچون کرایسلر، داج، جیپ، فیات، آلفارومئو، مازراتی و لانچیا تولید می کند و گروهPSA  نیز برندهای پژو، سیتروئن، دی اس، اوپل و واکسهال را تولید می کند.

پس از تکمیل مراحل این ادغام، ارزش شرکت جدید 58 میلیارد دلار تخمین زده می شود و استلانتیس را در مکان چهارم در رتبه بندی بزرگترین خودروسازان جهان قرار می دهد.

بر اساس گزارش ها، مجموع فروش هر دو شرکت در سال 2019 به هشت میلیون دستگاه خودرو رسید در حالی که فولکس واگن به تنهایی 11 میلیون دستگاه طی همین سال فروخت.

اگرچه هر دو خودروساز قبلاً در بازار اروپا رقابت می کردند، گروه PSA در ایالات متحده جایگاه خوبی ندارد در حالی که فیات کرایسلر از نظر فروش در سراسر این کشور چهارمین خودروساز است.

تولیدکنندگان عمده خودرو طی دهه گذشته با چالش های زیادی روبرو شده اند. خودروسازان تلاش کرده اند تا با رشد سریع بازار خودرو چین رقابت کنند.

علاوه بر این، فروش جهانی خودرو در سال 2020 به علت شیوع ویروس کرونا به شدت کاهش یافت./ تسنیم

ارسال نظر

تازه ها