کد خبر 101123

بنا به گزارش روزنامه العربی الجدید مستقر در لندن، امارات متحده عربی طی یک هفته گذشته و به منظور آرام کردن ایرانیان و انکار دست داشتن در هرگونه عملیات نظامی در داخل ایران، ارتباطاتی پنهانی با تهران برقرار کرده است. منابع مطلع به این روزنامه گفته اند که گفتگو‌های بین ابوظبی و تهران در قاهره و همزمان با بزرگداشت سالگرد شهادت فرمانده نظامی ایران، قاسم سلیمانی که توسط آمریکا در ۳ ژانویه ۲۰۲۰ ترور شد، انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبرى بااقتصاد، بنا به گزارش روزنامه العربی الجدید مستقر در لندن، امارات متحده عربی طی یک هفته گذشته و به منظور آرام کردن ایرانیان و انکار دست داشتن در هرگونه عملیات نظامی در داخل ایران، ارتباطاتی پنهانی با تهران برقرار کرده است.

منابع مطلع به این روزنامه گفته اند که گفتگوهای بین ابوظبی و تهران در قاهره و همزمان با بزرگداشت سالگرد شهادت فرمانده نظامی ایران، قاسم سلیمانی که توسط آمریکا در 3 ژانویه 2020 ترور شد، انجام شده است.

این منابع گفتند امارات متحده عربی به ایران اطمینان داده است که به هیچ وجه در ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای ایران در ماه نوامبر، نقشی نداشته است.

این منابع گفتند: " در دبی نگرانی های جدی در مورد حملات تلافی جویانه ایران وجود دارد، حتی اگر این حملاتی کوچک باشد."

آنها افزودند که امارات متحده عربی در تلاش است تا اقدامات دونالد ترامپ برای ایجاد آشفتگی های بین المللی در روزهای باقی مانده تا واگذاری قدرت به رئیس جمهور منتخب را پیش بینی کند و از این طریق موقعیت خود را تثبیت کند.

این منابع گفتند: "ایرانی ها نیز با هدف انتظار برای خروج ترامپ از کاخ سفید و بررسی موضع رئیس جمهور جدید آمریکا نسبت به تهران، با دور نگه داشتن منطقه از بحران های بزرگی که در حال حاضر نیز خارج از کنترل است، موافقت داشتند ".

 

 

ارسال نظر

تازه ها