کد خبر 100954

وزیر خارجه چین اعلام کرد:

وزیر خارجه چین می‌گوید رابطه پکن-واشنگتن به مقطع جدیدی رسیده است و اکنون، به دنبال پشت سرگذاشتن دوره‌ای بی‌سابقه و دشوار، امکان بازگشت به مسیر عادی وجود دارد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از رویترز، «وانگ ئی» وزیر خارجه چین می‌گوید فرصت جدیدی پیش روی پکن-واشنگتن برای بازگرداندن رابطه دوجانبه به مسیر صحیح وجود دارد.

به گفته وی، سیاست‌های اخیر دولت واشنگتن، به منافع هر دو کشور آسیب رسانده و جهان را در معرض خطری بزرگ قرار داده حال آنکه اکنون پنجره جدیدی از امید به آغاز دور جدید گفتگوها باز شده است.

وانگ افزود: اگر آمریکا اهل عبرت‌آموزی باشد و به نظام اجتماعی و روند توسعه چین احترام بگذارد؛ درگیری‌های دو کشور حل و فصل می‌شود.

این دیپلمات چینی با رد اتهام آمریکا مبنی بر عدم شفافیت پکن در خصوص همه‌گیری کرونا نیز گفت: ما اولین کشوری بودیم که اپیدمی را گزارش دادیم حال آنکه مطالعات حاکی از آن است که به احتمال زیاد بسیاری دیگر از نقاط جهان می‌توانستند منشاء پیدایش این ویروس باشند.

اظهارات وانگ در حالی ایراد شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا که در یک سال اخیر، خصومت با چین را به اوج خود رسانده است؛ کمتر از ۲۰ روز دیگر، کاخ سفید را به جو بایدن دموکرات تحویل خواهد داد./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها