کد خبر 100944

وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از نابرابری و تبعیض اقتصادی در بخش فولاد کشور گفت: برای اصلاح آن جنگ تمام‌عیار با رانت‌خواران داریم که رسانه هم دارند اما بخشی از اقدامات را آغاز کردیم و تا حصول نتیجه ادامه می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبرى بااقتصاد، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالروز شهادت سردار سلیمانی، اظهار داشت: همه مردم سال گذشته با تشییع باشکوه از این سرباز وطن به شایستگی تجلیل کردند، معتقدم اگر ویژگی‌های سردار به خوبی به تصویر کشیده شود، نسل جوان ما می‌تواند به عنوان الگو، مکتب سلیمانی را پیروی کنند.

وی با بیان اینکه معاونان من وظیفه دارند موانع صنایع که مرتبط با این وزارتخانه است، شناسایی کرده و برطرف کنند، افزود: قوانین را باید به نفع توسعه کشور، حذف کنیم چراکه انعطاف پذیری در قوانین جزو اصول قانون است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، از واگذاری ستاد مدیریت صادرات ایران به جمهوری آذربایجان و ارمنستان به استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: با این اقدام تلاش می‌کنیم تا توسعه صادرات و سرعت صادرات به این دو کشور که بازار بزرگی برای ایران و محل ترانزیت اقلام صادراتی است، افزایش یابد.

وی خام فروشی را یکی از معضلات حوزه معادن کشور عنوان کرد: در حوزه معادن عقب افتادگی بزرگی در سطح ملی داریم، در اکتشافات، صنایع معدنی و صنایع پایین دستی و فرآوری آن، عقب افتادگی زیادی داریم و آذربایجان شرقی هم به عنوان قطب معدنی از این چرخه عقب افتاده است که باید جبران کنیم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه وزارت صمت، دو سازمان توسعه‌ای ایدرو و ایمیدرو دارد که تحریم و برخی از مشکلات، این سازمان‌ها را غیر فعال کرده بود، خاطر نشان کرد: این سازمان‌ها باید احیا شوند تا نقش توسعه‌ای خود را ایفا کنند.

وی، معدن «نفلین سینیت» در شهرستان سراب را از مهمترین معادن کشور دانست، ابراز داشت: با قرارگاه خاتم و مدیرعامل ایمیدرو صحبت‌هایی داشتیم و قرار شد تا سریعاً کار آغاز شود که از دولت هم مجوز لازم سریعاً پیگیری خواهد شد./تسنیم

 

 

ارسال نظر

تازه ها