کد خبر 100925

مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران

مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران در سخنانی اعلام کرد صادرکنندگان مدارک لازم خود را بای دریافت مشوق های صادراتی ارائه دهند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سازمان توسعه تجارت ایران، «احسان قمری» در حاشیه جلسه کارگروه مشوق‌های صاراتی افزود: صادرکنندگان مدارک و مستندهای لازم و درخواست‌های خود جهت دریافت مشوق‌های صادراتی را به سازمان توسعه تجارت ایران ارائه کنند تا پس از بررسی و طرح در کارگروه مشوق‌های صادراتی نسبت به تخصیص و پرداخت مشوق‌های صادراتی به آنان اقدام شود.

وی، بر پرداخت مشوق‌های صادراتی صرفاً به بنگاه‌های تولیدی صادراتی (حقیقی و حقوقی) براساس مفاد بسته حمایت از صادرات غیرنفتی و شیوه‌نامه‌های ابلاغی وزیر صمت تاکید کرد.

دبیر کارگروه مشوق‌های صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران  در عین حال گفت: با گذشت بیش از ۹ ماه از سال جاری بسیاری از صادرکنندگان درخواستی را به سازمان توسعه تجارت ایران یا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ارائه نکرده‌اند.

 وی اضافه کرد: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی و شیوه‌نامه‌های مربوط در پورتال سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس www.tpo.ir بارگذاری شده و صادرکنندگان می‌توانند با مراجعه به آن، بر اساس سرفصل‌های مشوق‌های صادراتی درخواست‌های خود را تنظیم و ارائه کنند.

قمری  با تقدیر از صادرکنندگانی که باوجود شیوع ویروس کووید ۱۹ و مشکلات ناشی از تحریم‌ها، رسالت خود را به خوبی انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: لازم است در پرداخت مشوق‌های صادراتی شرایطی فراهم کرد که از این ابزار به عنوان یکی از راهکارهای افزایش ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان استفاده شود.

به گزارش ایرنا، بیست و نهم آذرماه امسال مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به استقبال سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به ویژه استان‌های مرزی از طرح پرداخت مشوق‌های صادراتی، گفت: تاکنون ۴۷ طرح زیرساختی به دبیرخانه کارگروه مشوق‌های صادراتی ارسال شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها