کد خبر 100324

کمپین ترامپ دستور داد تا تمامی دستگاه های رای الکترونیکی را بدون پاک کردن حافظه برای بررسی به دست آن ها برسانند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سیدنی پاول، وکیل سابق رئیس جمهوری آمریکاست که قبلا مدعی شده بود "تقلب گسترده" در رقابت ریاست جمهوری ۲۰۲۰ اتفاق افتاده و منجر به پیروزی جو بایدن شده است. ماه گذشته پاول اعلام کرد که دستگاه‌های شمارش رای دومینیون، عامدانه آراء را اشتباه شمارش کرده‌اند.

شبکه خبری سی ان ان شنبه گزارش داد که تیم حقوقی دونالد ترامپ از طریق اطلاعیه ویژه‌ای به کارکنان دستور داده تا تمام اسناد مرتبط با دستگاه‌های اخذ رای دومینیون را حفظ کنند و سیدنی پاول، وکیل سابق رئیس جمهوری آمریکا ممکن است از طرف دومینیون بابت اتهامات مطرح شده درباره تقلب در انتخابات تحت پیگرد قرار بگیرد.

در این اطلاعیه همچنین نامه‌ای از طرف شرکت دومینیون وجود دارد که از این وکیل خواسته تا ادعاهای خودش را مبنی بر اینکه از نرم‌افزار این شرکت برای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا استفاده شده است، ثابت کند.

به گفته دبیرکل کمپین ترامپ که این اطلاعیه را ارسال کرده است، اظهارات این شرکت به برخی از وکلای تیم ترامپ اشاره دارد اما این کمپین انتظار ندارد که در حال حاضر شکایتی علیه آن مطرح شود.  

در اطلاعیه ارسال شده برای کارکنان کمپین ترامپ آمده است: اطمینان حاصل کنید که پرسنل مرتبط از این موضوع اطلاع دارند که این سوابق باید نگهداری شوند. این فایل‌ها یا جعبه‌ها باید برچسب زده شوند. بدون مجوز دفتر دبیرکل اقدام به امحای آنها نکنید.

سیستم‌های رای‌گیری دومینیون بخشی از سردرگمی پسا انتخاباتی ۲۰۲۰ شدند چرا که تیم دونالد ترامپ این شرکت را به شمارش نادرست آراء متهم کرد. دستگاه‌های دومینیون در شماری از ایالت‌ها مورد استفاده قرار گرفت و براساس ادعاهای تیم ترامپ، نرم‌افزار "غیر ایمن" آن به نوعی برنامه‌ریزی شده بود که آراء را به نفع جو بایدن شمارش کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها