کد خبر 100314

انتخابات به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی به دلیل کرونا باید الکترونیکی انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به تذکر محمدرضا صباغیان در مورد رای‌گیری الکترونیکی اظهار کرد: عجله‌ای در کار نیست و ما عجله‌ای در رای‌گیری نداشته‌ایم اما وقتی پای سلامت در میان است مراجع معتبر باید نظر بدهند.

وی یادآور شد: در آیین‌نامه صراحت دارد که رای‌گیری به صورت ورقه‌ای و رای مخفی باشد و برای شوراها (انتخاب ناظران مجلس در شوراها)هم در آیین‌نامه این موضوع صدق می‌کند اما با توجه به شرایط کرونایی که در آن به سر می‌بریم و حجم زیاد رای‌گیری توزیع کردن همین رای‌ها و جمع کردن آنها مشکلات بهداشتی ایجاد می‌کند لذا در ستاد کرونایی مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری شد که رای‌گیری شوراها به صورت الکترونیکی انجام شود.

قالیباف یادآور شد: اگر شرایط کرونایی نبود حتما رای‌گیری با ورقه و مخفی انجام می‌شد ولی الان تصمیم بر این گرفته شده که رای‌ها به صورت الکترونیکی براساس ماده ۲۱۶ آیین‌نامه انجام شود.

انتخاب نمایندگان ناظر در شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرائم پولشویی و تأمین مالی تروریسم و شورای معادن استان ها (در ۸ استان) در دستور کار امروز مجلس است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها