کد خبر 97198

آریاساسول پیشنهاد افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشه داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 4,583,840 میلیون ریال به مبلغ 9,167,680  میلیون ریال از محل سود انباشته به منظور تامین بخشی از منابع مورد نیاز برای احداث واحد پلی اتیلن جدید به ظرفیت 300 هزار تن در سال که در تاریخ 1399/07/29 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده است.

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی آریا از محل سود انباشته به تصویب هیات مدیره این شرکت رسید و گزارش توجیهی مصوب در سامانه کدال بارگزاری گردید. 

امیر حسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول با اعلام مطلب فوق توضیح داد: از آنجا که اجرای سریع پروژه احداث واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی اتیلن جدید اهمیت فراوانی دارد، افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته  در دستور کار قرار گرفت تا سرمایه شرکت از مبلغ 458 به 916 میلیارد تومان افزایش یابد و بخشی از منابع مورد نیاز برای طرح توسعه از این طریق تامین شود. 

وی در خصوص مراحل افزایش سرمایه اضافه کرد: اجرایی شدن افزایش سرمایه مراحلی دارد و منوط به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده شرکت است که امید می رود در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسد. 

به گفته وی با انتخاب پیمانکار EPCC‌ طرح توسعه احداث واحد جدید پلی اتیلن و امضای قرارداد در شهریور ماه سال جاری، عملیات اجرایی پروژه بطور رسمی آغاز شده و با برنامه ریزی صورت گرفته در نیمه دوم سال 1401 به اتمام خواهد رسید.  

بحرینی تاکید کرد:  با احداث این واحد جدید دو هدف کلیدی دنبال می شود، یکی  تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام فروشی اتیلن مازاد و دیگری توسعه سبد محصولات و تولید گریدهای متنوع و جدید است که در نتیجه این دو اقدام، ضمن افزایش تولید انواع محصولات پلی اتیلنی به یک میلیون تن در سال و رشد قابل توجه درآمد ارزی شرکت، سودآوری سالیانه نیز حدود ۱۰۰ میلیون دلار بیشتر خواهد شد که بر این اساس پیش بینی میشود با تکمیل شدن ظرفیت واحد جدید الاحداث ، سودآوری شرکت در سال مالی ۱۴۰۲ به ۵۰۰ میلیون دلار در سال بالغ گردد. 

آریا با تولید فعلی حدود دو میلیون تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن در سال، یکی از صنایع پتروشیمی پیشرو در خاورمیانه و با اعتبار جهانی است که در بازار سرمایه کشور نیز یکی از سودآور ترین شرکتها به شمار می رود و در شش ماهه اول سال جاری با تداوم عملکرد درخشان خود توانسته است از میزان 6.000 هزار میلیارد تومان فروش حدود  4.000 میلیارد تومان سود خالص را محقق نماید.  

افزایش ۷۵ هزار تنی میزان تولید شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل، کنترل هزینه ها، بازگشت نرخ‌ های جهانی محصولات پس از افت ماههای ابتدایی سال به واسطه بحران کرونا در کنار ارز آوری ناشی از صادرات ۷۰ درصدی محصولات، سبب استمرار نمایش خیره ‌کننده آریا در ۶ ماهه اول سال جاری شده‌اس

ارسال نظر

تازه ها