کد خبر 96179

در آخرین روز هفته تقاضا بر عرضه پیشی گرفته است و معاملات در برخی از نمادها از جمله فلزی و معدنی و نیز محصولات شیمیایی مثبت دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در آخرین روز هفته تقاضا بر عرضه پیشی گرفته است و معاملات در برخی از نمادها از جمله فلزی و معدنی و نیز محصولات شیمیایی مثبت دنبال می‌شود. 

جلسه معاملاتی امروز در حالی دنبال می‌شود که شرکت های اصلی صنایع فلزی و معدنی از جمله فولاد، ذوب، کاوه، فملی و سایر نمادها در محدوده مثبت دنبال می‌شود و همچنان با افزایش تقاضا روبرو هستند. 

در بخش محصولات شیمیایی نیز شاهد صف خرید در نماد پترول هستیم و نمادهای تاپیکو، فارس و زاگرس و تعدادی دیگر از نمادها در محدوده مثبت بازار قرار گرفته‌اند و امیدها را نسبت به تثبیت بورس ایران بعد از یک دوره نزولی افزایش داده است. 

در بخش صنعت خودرو نیز با انتشار خبر تشکیل صندوق بازارگردانی سهام خودرو امروز در آستانه صف خرید قرار دارد و سایر نمادها از جمله خساپا و خگستر با کاهش صف فروش مواجه شده اند. 

معاملات هفته بعد بازار سهام از اهمیت اساسی برخوردار است چرا که در صورت برتری تقاضا نسبت به عرضه می توان نسبت به صعودی شدن بازار امیدوار بود و شاهد پایان روند نزولی بازار بود. 

در معاملات ربانکی‌ها نیز شاهد افزایش تقاضا به ویژه در نمادهای بزرگ این صنعت از جمله بانک ملت و بانک تجارت هستیم. 

دیروز وزیر اقتصاد در سخنانی از پیشتازی بازارگردانان صنایع معدنی، فلزی و بانکی سخن گفت و در ادامه گفت که شستا مصوبه سازمان بورس در راستای تشکیل بازارگردان را اجرایی کرده است. 

پالایشی ها که نگرانی اصلی بازار محسوب می‌شدند امروز با ورود سهامداران صف فروش روزهای گذشته خود را جمع آوری کرده‌اند و اکنون به صورت متعادل در حال معامله هستند. نمادهای پالایشی به ویژه نمادهای شپنا، شبندر، شتران و شبریز با توجه به اینکه محتوای صندوق سهام دارا دوم یا پالایشی یکم را تشکیل رمی‌دهند از اهمیت وافری برخوردار هستند.

در واکنش به روند نزولی شدید قیمت سهام پالایشی ها دولت مصوبه افزایش تخفیف این صندوق از 20 درصد به 30 درصد را اجرایی کرد تا همچنان واحدهای این صندوق برای سهامداران جذاب باشد. 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها