کد خبر 42246

بر اساس بررسی گزارشات ماهانه بهمن

مقایسه فروش بهمن ماه سال جاری شرکت‌های قندی نشان می‌دهد، فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر با فروش 63 میلیارد تومانی، بیشترین میزان فروش را در بین شرکت‌های این گروه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش بهمن‌ماه شرکت‌های قندی نشان می‌دهد فرآورده های غذایی و قند پیرانشهر با بیشترین میزان فروش در بهمن ماه در صدر پرفروش‌ترین شرکت قندی قرار دارد.میزان فروش این شرکت در این ماه 63 میلیارد تومان گزارش شده است. همچنین فروش تجمیعی شرکت در 7 ماه (سال مالی شرکت 31 تیر می‌باشد) سال، منتهی به بهمن ماه سال جاری مبلغ 210 میلیارد تومان می‌باشد. میانگین فروش ماهانه قپیرا در 7 ماه سال جاری 30 میلیارد تومان بوده است که در بهمن ماه با فاصله زیاد از میانگین فروش ماهانه خود، 63 میلیارد تومان فروش داشته است. همچنین قند همکتان با فروش 41 میلیارد تومانی در بهمن ماه در جایگاه دوم از نظر میزان فروش قرار دارد. فروش تجمیعی قند هکمتان در 7 ماه سال جاری 170 میلیارد تومان بوده که این شرکت نیز از میانگین فروش ماهانه خود، مبلغ بالاتری فروش داشته است.

مقایسه فروش بهمن 96 و بهمن 97 نشان می‌دهد مبلغ فروش شرکت به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات رشد داشته است. در این میان بیشترین رشد مربوط به قند پیرانشهر می‌باشد که فروش ماه جاری شرکت دو برابر فروش مدت مشابه سال قبل شرکت می‌باشد. اما در فروش بهمن ماه 96، تولید قند شیروان، قوچان و بجنورد دارای بیشترین میزان فروش بوده‌. اما در قلرست و قشرین در فعالیت بهمن ماه سال جاری فروش کمتری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و حتی میانگین فروش ماهانه خود در سال جاری داشته‌اند. کاهش عرضه قند و شکر در بازار به دلیل کاهش تولید این ماده غذایی می‌تواند با رضد قیمت همراه باشد، که این می‌تواند به رشد مبلغ فروش شرکت‌ها منجر شود.

 

ارسال نظر

تازه ها