کد خبر 3915

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"  بهای بیلت فولادی در چین طی روز جاری نسبت به روز گذشته تا این لحظه تغییری نداشته و همچنان 3670یوان است اما نکته بسیار مهم این است که بهای تمام شده تولید به شدت افزایش یافته و به 2973یوان رسیده است این یعنی سود 1200یوانی تولید کننده چینی به سبب رشد بهای تمام شده و کاهش جزئی در نرخ فروش به کمتر از 700یوان کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش وقتی چینی ها اجازه تولید بیشتر پیدا کنند به سبب حاشیه سود بالا حاضر به کاهش قیمت و افزایش فروش صادراتی باشند اما حالا، رشد سنگ آهن به 79.4دلار و زغالسنگ به 255دلار  در هر تن شرایطی را مهیا کرده که سود تولید کننده چینی کاهش یابد و نتواند در قیمت ها تخفیف با اهمیتی ایجاد کند.

البته برای تحلیل بلند مدت باید منتظر ثبات قیمت ها و پایداری قیمت زغالسنگ و سنگ آهن بود.

طی روز جاری مس کاتدی 310یوان کاهش یافت همچنین روی با کاهش بیشتری مواجه شد 330یوان افت قیمتی داشت. سرب تقریبا با ثبات است و آلومینیوم 290یوان کاهش قیمت داشته است.

متانول نیز در شرق چین کاهش 45یوانی را تجربه کرد. به نظر می رسد که فردا با بازگشایی بازارهای بزرگ شاهد منطقی تر شدن معاملات باشیم ازین جهت که همکنون حجم معاملات اندک بوده و نوسانات قیمتی را نمی توان ملاک قرار داد و تنها نکته ای که می توان با اهمیت دانست رشد بهای تمام شده تولید فولاد برای چینی هاست.

 

ارسال نظر

تازه ها