کد خبر 136220

عملکرد دوره بهار امسال شتوکا نشان از کاهش سودسازی در این شرکت دارد و بررسی‌های صورت‌های مالی نشان می‌دهد علت این کاهش اجازه ندادن برای افزایش نرخ متناسب محصولات است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازدهی قیمتی سهم شتوکا از ابتدای سال منفی 4 درصد بوده است. 

شتوکا در دوره بهار امسال با سرمایه جدید 37.5 میلیارد تومانی گزارش عملکرد را ارائه کرده است. جمع درآمدهای عملیاتی با رقم 39.8 میلیارد تومان همانند دوره مشابه گذشته بوده اما بهای تمام شده با رقم 34.2 میلیارد تومان افزایش 12 درصدی داشته است. سود ناخالص با افت 39 درصدی به 5.6 میلیارد تومان رسیده ، سود عملیاتی کاهش 49 درصدی داشته و برابر 4.3 میلیارد تومان بوده و سود خالص با افت 49 درصدی به رقم 3.5 میلیارد تومان رسیده تا به ازای هر سهم 94 ریال محقق شود. 

جمع درآمد 4 ماهه این شرکت به 50.5 میلیارد تومان رسیده که 1 درصد کمتر از دوره مشابه قبلی است. مقدار فروش انواع رنگ‌های صنعتی شتوکا کاهش 14 درصدی در دوره 4 ماهه داشته اما نرخ فروش آن افزایش 16 درصدی را نشان می‌دهد. 

در توضیحات شرکت برای علت افت سود بیان شده است: با توجه به اینکه نرخ‌های فروش از ابتدای سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش اندک داشته و از طرفی با نوسانات افزایشی قیمت مواد اولیه مرتبط با صنعت نفت و تولیدات پتروشیمی مواجه بوده‌ایم لذا افت سود عملیاتی ناشی از این رخداد است. در همین راستا در حال مذاکره با شرکت فولاد مبارکه برای اصلاح قیمت‌های فروش از مرداد هستیم که در صورت امکان و قبول ، تعدیل مربوطه به قیمت‌های فروش چهار ماه اول سال جاری نیز تعمیم داده می‌شود. 

 

ارسال نظر

تازه ها