کد خبر 136058

«آسیاتک» پربازده‌ترین عرضه اولیه امسال برای سهامداران

بررسی وضعیت آسیاتک پس از عرضه اولیه در سال جاری نشان از آن دارد که این نماد با بازدهی بیش از 180 درصدی تنها سهمی بوده که در مدت اخیر توانسته بعد از نخستین عرضه خود در بازار بازدهی قابل توجه برای سهامداران به همراه داشته باشد.

«آسیاتک» پربازده‌ترین عرضه اولیه امسال برای سهامداران

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آسیاتک در تاریخ 7 اردیبهشت امسال عرضه اولیه شد، این نماد پس از عرضه اولیه و تا به امروز توانسته بازدهی مثبت 187 درصدی برای خریداران این سهم در پی داشته باشد. 

 آسیاتک در دوره سه ماهه منتهی به پایان خرداد درآمد عملیاتی 282.6 میلیارد تومانی داشته که 64 درصد بیشتر از دوره مشابه قبلی بوده است.

علت تغییرات مثبت در سود عملیاتی توسط خود شرکت بدین شرح تشریح شده است: علت افزایش سود عملیاتی ناشی از افزایش تعداد مشتریان، افزایش تعداد فروش، تغییرات بسته‌های محصولات و افزایش میانگین درآمد هر مشترک و همچنین بهره‌برداری از طرح‌های سرمایه‌گذاری در دیتاسنتر میرعماد و برج میلاد و بازدهی درآمدهای پیام‌کوتاه و تلفن ثابت (VOIP) با حاشیه سود بالاتر بوده است.  

سود ناخالص 97.9 میلیارد تومان (افزایش 57 درصدی) سود عملیاتی 58 میلیارد تومان (افزایش 83 درصدی) و سود خالص 45.3 میلیارد تومان بوده که افزایش 89 درصدی را نشان می‌دهد و به ازای هر سهم 22.7 تومان محقق شده است. 

جمع درآمد آسیاتک در دوره 4 ماهه به رقم 388.6 میلیارد تومان رسیده که 55 درصد بیشتر از دوره مشابه پارسال است. 

درآمد خدمات اینترنت در 4 ماه گذشته 288.3 میلیارد تومان 68 درصد بیشتر ، درآمد خدمات فناوری اطلاعات 95.9 میلیارد تومان 67 درصد بیشتر و درآمد فروش کالا 4.3 میلیارد تومان 80 درصد کمتر از دوره مشابه سال گذشته بوده است.

ارسال نظر

تازه ها