کد خبر 131364

حاشیه سود دو ماهه بانک صادرات ایران در دو ماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با 245 درصد افزایش به 12 هزار و 494 میلیارد ریال رسید.

بانک صادرات ایران در دو ماه ابتدای سال جاری با کسب بیش از  60 هزار و 885 میلیارد ریال درآمد از محل تسهیلات اعطایی و پرداخت بیش 48 هزار و 391 میلیارد ریال سود سپرده، به حاشیه سود 12 هزار و  494 میلیارد ریالی دست یافت که نسبت به حاشیه سود دو ماهه اول سال 1400 بیش از 245 درصد افزایش نشان می‌دهد. 

بر اساس اطلاعات مالی دو ماهه درج شده در کدال، بانک صادرات ایران در دو ماه ابتدای سال جاری 60 هزار و 885 میلیارد ریال از محل تسهیلات اعطایی درآمد کسب کرد که نسبت به درآمد مدت مشابه سال قبل بیش از 32 درصد افزایش ثبت کرده است.

پرداخت تسهیلات فروش اقساط، مرابحه و خرید دین و سودآور شدن سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در کنار افزایش انگیزه کارکنان برای خدمت‌رسانی موثر تر به بخش‌های مختلف اقتصاد و جامعه و همچنین توجه جدی به مسئولیت‌های اجتماعی از جمله مهمترین عوامل بهبود نسبت های مالی بانک به شمار می‌رود.

تمرکز بر اصلاح ساختار مالی، کنترل هزینه‌ها، هدایت منابع به بخش مولد اقتصاد، کاهش قیمت تمام شده پول، اعتبار سنجی مشتریان اعتباری و تخصیص بهینه منابع و مصارف راهبردی، از مهمترین اقدامات بانک برای حفظ سودآوری است.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها