کد خبر 128957

بررسی صورت مالی سالانه منتهی به اسفند ۱۴۰۰‌ شرکت سیمان فارس (سفار) نشان از افزایش ۷۴ درصدی سود خالص دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سیمان فارس از نظر سهم تولید در بازار داخلی کشور ، سهمی 1 درصدی را به خود اختصاص داده است. 

شرکت سیمان فارس و خوزستان با مالکیت حدود 86 درصدی سهامدار عمده این شرکت به شمار می‌رود. 

نگاهی کلی به صورت مالی

درآمدهای عملیاتی با رقم 283. میلیارد تومان افزایش 89 درصدی نسبت به سال مالی قبلی داشته و بهای تمام شده با رشد 74 درصدی به 172.7 میلیارد تومان رسیده است؛سود ناخالص با رشد 118 درصدی برابر 110.4 میلیارد تومان گزارش شده است. 

سود عملیاتی با رقم 98.9 میلیارد تومان رشد 125 درصدی نسبت به سال مالی قبلی داشته و سود خالص افزایش 74 درصدی را با رقم 107.1 میلیارد تومان نشان می‌دهد که به ازای هر سهم 459.8 تومان محقق شده است. 

اهداف شرکت درباره تولید و فروش محصولات 

سیمان فارس برنامه ، افزایش نرخ فروش بیشتر از قیمت مصوب عرضه محصولات در بازار بورس کالای صنعتی ایران به دلیل افزایش نرخ حامل‌های انرژی و قطعات و لوازم مصرفی را در دستور کار دارد. 

پیش‌بینی شرکت از تغییرات نرخ فروش محصولات 

سفار پیش‌بینی کرده است باتوجه به افزایش نرخ حقوق و دستمزد و هم‌چنین حامل‌های انرژی و لوازم مصرفی ، نرخ فروش حداقل به میزان 38 درصد بیش از نرخ مصوب عرضه سیمان در بورس کالا باشد. 

برنامه شرکت برای پرداخت سود سال مالی 1400 

سیمان فارس سود نقدی برای سال مالی 1400 را برابر با 10 درصد سود انباشته در سال مالی مذکور ، براساس شروع عملیات اجرایی پروژه انتقال سیمان به سایت خرامه پیش‌بینی کرده است. بدیهی است تصمیم‌گیری نهایی در خصوص میزان سود نقدی هر سهم پس از برگزاری مجمع عمومی عادی صاحبان سهام رخ خواهد داد. 

ارسال نظر

تازه ها