کد خبر 120836

نماد معاملاتی بورس کالای ایران درحالی امروز از سوی ناظر بازار متوقف شد که بازدهی ۲۰ درصدی را در یک هفته گذشته رقم‌ زده است؛ مورد توجه قرار گرفتن بورس کالا با بهانه‌های مختلف در مدت اخیر از جمله دلایل مورد توجه قرار گرفتن این نماد است.

به‌ گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نماد معاملاتی بورس کالای ایران پس از آنکه در یک هفته گذشته بازدهی قیمتی 20 درصد را به نام خود ثبت کرد ، در روز جاری با پیام ناظر بازار مبنی بر بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر متوقف شد. 

درآمد ماهانه بورس کالا در سال جاری برخلاف سایر نهادها (بورس و فرابورس) روند افزایشی را در پیش گرفته و تمامی  آن ناشی از اخبار خوبی بوده که برای محصولات مختلف در این بورس منتشر شد. 

در صدر تاثیرگذارترین اخبار، عرضه سیمان در بورس کالا بود که طی ماه‌های گذشته رقم خورد و علاوه بر شفافیتی که برای قیمت سیمان در بازار آزاد به همراه داشت، برای بورس کالا نیز سبب افزایش درآمد شد، تا بورسی شدن این محصول معامله‌ای سراسر برد برای اقتصاد و یکی از نهادهای مالی کشور به شمار رود. 

اخبار متعدد دیگری که مربوط به بورس کالاست در صدر خبرهای بازار سرمایه دست به دست می‌شوند؛ عرضه خودروهای لوکس در بورس کالا ، فروش اموال مازاد دولت از طریق بورس کالا و هم‌چنین پروژه راه‌اندازی بورس کالای مشترک میان ایران و سوریه ، همگی تاثیرات مثبتی بر افزایش قیمت سهام این شرکت ایفا می‌کنند که هنوز عملی نشده است. 

ارسال نظر

تازه ها