کد خبر 115351

به بهانه عرضه اولیه دیگری که روز سه‌شنبه با نماد شکام در بازار سهام می‌آید و در این گزارش به معرفی این شرکت پرداخته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز  با نماد معاملاتی شکام روز سه‌شنبه در بازار سهام عرضه می‌شود. این شرکت ۹۰ میلیون از سهام خودش را در دامنه قیمت ثبت سفارش شکام از مبلغ ۱۶,۶۱۰ ریال تا ۲۰,۳۰۰ ریال در بورس عرضه خواهد کرد.

بر اساس دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه اوراق‌بهادار در فرابورس ایران به اطلاع می‌رساند سهام شرکت مذکور به سرمایه‌گذاران واجد شرایط عرضه می‌شود. منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.

در این عرضه اولیه هر صندوق بورسی می‌تواند حداکثر ۱۸ میلیون سهم خریداری کند. همچنین قیمت مبنای این سهم ۱۸۴۵۵ و ارزش آن ۲۸۴۷۲ ریال ارزیابی شده است. در ادامه با نگاهی کلی به معرفی شرکت می‌پردازیم.

 

معرفی شرکت 

شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز در تاریخ ۲۷ آبان ۱۳۷۴ به صورت سهامی خاص تاسیس شده و در اداره ثبت شرکت‌ها و و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. 

طی روزنامه رسمی مورخ ۷ فروردین ۱۴۰۰ به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ و مجوز  شماره 122/79327 مورخ ۳ اسفند ۱۳۹۹ سازمان بورس و اوراق بهادار، نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد.

گردید.

در تاریخ ۴ خرداد ۱۴۰۰ نام شرکت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت گردیده و سپس در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ شرکت با نماد "شکام" در فهرست نرخهای فرابورس ایران درج گردید.

 

موضوع فعالیت شرکت 

شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز در زمینه تولید مواد اولیه دارویی و شیمیایی فعال است. کارخانه در دو فاز و در زمینی به مساحت ۱۵۶ هزار متر مربع در ناحیه صنعتی شهید بابایی در شازند منطقه قدمگاه واقع است. 

ساخت اولین واحد شرکت در سال ۱۳۷۴ آغاز و در سال ۱۳۷۶ به بهره برداری رسید. سایر واحدها به صورت مستمر ساخته و توسعه یافته اند. 

مجموع فضاهای تولیدی بالغ بر ۱۲ هزار متر مربع، مخازن و انبارها از جمله انبار گمرک به مساحت ۸ هزار متر مربع و یوتیلیتی به مساحت بیش از هزار متر مربع واقع است. بخش عمده فضا برای طرح‌های توسعه آتی در نظر گرفته شده است.

مطابق با آخرین پروانه‌های بهره‌برداری دریافتی از وزارت صنعت معدن و تجارت، شرکت ظرفیت تولید ۱۸ نوع ماده شیمیایی و مواد موثره دارویی از جمله انواع اتوکسیلات، پروپیلن گلایکول، پلی اتیلن گلایکول، انواع اتیلن گلایکول ها، مترونیدازول، استامینوفن و آسپرین را دارا است. همچنین شرکت در حال راه اندازی واحدهای جدید با هدف افزایش سبد محصولات در حوزه مواد موثره دارویی و تکمیل زنجیره تولید مواد اولیه است که شامل محصولاتی از جمله پارا آمینوفنل، پارانیترو کلروبنزن، مفنامیک اسید، متفورمین و استامینوفن DC است.

همچنین شرکت در نظر دارد تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ به منظور توسعه و تکمیل سبد محصولات مواد موثره دارویی، واحدهای جدید راه اندازی نماید.

 

بررسی آخرین صورت‌مالی شرکت 

شکام در دوره سه ماهه منتهی به خردادماه سال جاری با رشد ۱۲۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل قادر به کسب ۲۲۸ میلیارد تومان درآمد عملیاتی با بهای تمام شده ۱۳۷.۵ میلیارد تومانی شده است. 

از مجموع فروش شرکت ۱۷۱ میلیارد تومان در بازار داخلی و ۵۶ میلیارد تومان از طریق صادرات به فروش رسیده است.

سودناخالص و سودعملیاتی شرکت در این دوره به ترتیب با ۲۸۴ و ۲۹۹ درصد افزایش به ۹۰ و ۸۶ میلیارد تومان رسیده‌اند. 

شرکت در سه ماه نخست سال مالی ۱۴۰۰ سود خالص ۶۳ میلیارد تومانی شناسایی کرده است که رشد ۳۲۰ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. 

حاشیه سود ناخالص شرکت در این دوره به ۳۹ درصد و حاشیه سود خالص به ۲۷ درصد رسیده است.  

همچنین سودشناسایی شده به ازای هر سهم در این دوره ۷۰.۲ تومان بوده است. 

 

ارسال نظر

تازه ها