کد خبر 114528

شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین در ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ موفق به تحقق سود خالص ۸۵۷۰ میلیارد تومانی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین که سال مالی منتهی به پایان اردیبهشت دارد.

در سال مالی منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۰ جمع درآمدهای عملیاتی شرکت با ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال مالی قبل به ۸۷۵۲.۵ میلیارد تومان رسیده است؛ که از این مبلغ ۵۱۵۷ میلیارد تومان مربوط به سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها، ۳۵۵۴ میلیارد تومان درآمد حاصل از سود سهام، ۲۳ میلیارد تومان درآمد سود تضمین شده و ۱۸ میلیارد تومان سایر درآمدهای عملیاتی شرکت بوده است.

سود فروش سرمایه‌گذاری‌های صبا تقریبا مشابه سال قبل بوده است اما درآمد حاصل از سود سهام با رشد ۷۳ درصدی، درآمد سود تضمین شده با ۲۶۶۰ درصدی و سایر درآمدهای عملیاتی با افت ۳۸ درصدی به این مبالغ رسیده‌اند.

صبا در این سال مالی سود عملیاتی ۸۷۳۳ میلیارد تومانی شناسایی کرده است که درقیاس با سال قبل ۲۵ درصد افزایش یافته است.

سودخالص شناسایی شده شرکت نیز با رشد ۲۶ درصدی در این دوره به ۸۵۷۰ میلیارد تومان رسیده و شرکت توانتسته به ازای هر سهم سود ۵۷۱.۴ تومانی شناسایی کند. 

 

بررسی پرتفوی شرکت 

جمع سرمایه گذاری‌های شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین ۱۲۲۲۵ میلیارد تومان در این سال مالی بوده است که ۹۹۶۲ میلیارد تومان در شرکت‌های بورسی و فرابورسی و ۲۲۶۳ میلیارد تومان در شرکت‌های غیربورسی سرمایه‌گذاری شده است. 

 

سایر برنامه‌های بااهمیت شرکت

تأسیس شرکت لیزینگ- بهینه سازی پرتفوی-پذیرش و عرضه شرکتهای فرعی در بورس جزو برنامه‌های بااهمیت شرکت صبا تامین برای دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ می‌باشد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها