کد خبر 114498

شرکت فرآورده‌های اپال کانی پارس در حالی که در دوره ۶ ماهه سال مالی ۹۹ کاملا زیان ده بود در دوره مشابه امسال از زیان خارج و ۳ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت فرآورده‌های اپال کانی پارس با نماد معاملاتی اپال با سرمایه ۲ هزار میلیارد تومانی در دوره ۶ ماهه منتهی به پایان تیرماه سال جاری با رشد ۱۲۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل به مجموع درآمد عملیاتی ۸۷ میلیارد تومان دست یافته است؛ از جمع درآمد عملیاتی شرکت ۳ میلیارد تومان درآمد حاصل از سود سهام و ۸۴ میلیارد تومان مربوط به سایر درآمدهای عملیاتی بوده است.

سود عملیاتی اپال که در ۶ ماهه سال مالی گذشته ۲۰ میلیارد تومان بود با افزایش ۱۰۲ درصدی در این دوره به ۴۱ میلیارد تومان رسید.

شرکت در این دوره مالی مالی حدود ۳ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کرده است، این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل حدود ۹ میلیارد تومان زیان شناسایی کرده بود.

سود شناسایی شده به ازای هر سهم نیز در این دوره به ۱ ریال رسیده است.

 

بررسی پرتفوی شرکت

مجموع سرمایه‌کذاری‌های اپال در این دوره ۶ ماهه ۳ هزار و ۷۲۳ میلیارد تومان بوده است؛ از این مبلغ ۲۹۳۴ میلیارد تومان در شرکت‌های غیربورسی، ۴۴۰ میلیارد تومان در املاک و ۴.۶ میلیارد تومان در شرکت‌های بورسی و فرابورسی سرمایه‌گذاری شده است.

 

برنامه شرکت جهت تکمیل طرح‌های توسعه‌ای 

طرح‌های توسعه شرکت اصلی و شرکت‌های فرعی و وابسته تا پایان سال مالی جاری شامل ساخت کارخانه کنستانتره ۲.۵ میلیون تن، پروژه احداث خطوط خط آهن مجتمع فولاد سبزوار و پروژه حداث تصفیه خانه فاضلاب صنعتی مجتمع است.

درصد پیشرفت هرکدام از پروژه‌های نام برده تا پایان دوره ۶ ماهه به ترتیب ۳۵، ۸۰ و ۹۲ درصد بوده و برآورد شرکت این است که تا پایان سال مالی که دی ماه است، از پروژه اول ۶۰ درصد و دو پروژه دیگر به صورت ۱۰۰ درصدی کامل شوند.

همچنین عرضه سهام شرکت پارس فولاد سبزوار در بازار سرمایه تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ در دستور کار شرکت می باشد.

 

ارسال نظر

تازه ها