کد خبر 113773

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در صورت‌مالی میاندوره ۹ ماهه منتهی به ۳۱ اسفندماه سال مالی ۹۹ از تحقق حدود ۸۵۰۰ میلیارد تومان سود خالص خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با نماد معاملاتی شستا که سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد دارد، در دوره ۹ ماهه منتهی به اسفند سال ۹۹ با ۱۱۳ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مجموعا به درآمد عملیاتی ۸۷۰۴ میلیارد تومانی دست یافت. 

از مجموع درآمد عملیاتی شرکت در این دوره‌ی مالی ۲۳.۹ میلیارد تومان مربوط به درآمد حاصل از سود سهام و ۸۶۸۰ میلیارد تومان آن مربوط به فروش سرمایه‌گذاری‌ها بوده است. 

سودعملیاتی شرکت در این دوره به ۸۶۷۳ میلیارد تومان و سودخالص ۸۴۷۰.۵ میلیارد تومان رسیده‌اند که به ترتیب افزایش ۱۱۳ و ۱۳۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل داشته‌اند.

سرمایه شستا در مقایسه با دوره ۹ ماهه سال ۹۸ با افزایش ۷۸ درصدی در این دوره به ۱۴۲۰ میلیارد تومان رسیده و شرکت با سرمایه جدید سود ۵۹.۷ تومان به ازای هر سهم شناسایی کرده است.

 

وضعیت پرتفوی شرکت

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در دوره‌ی مالی ذکر شده مبلغ ۱۹ هزار و ۵۳۸ میلیارد تومان در سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی و ۸۴۲۷ میلیارد تومان در شرکت‌های غیر بورسی سرمایه‌گذاری کرده است که مجموعا ارزش پرتفوی شرکت به ۲۷ هزار و ۹۶۵ میلیارد تومان می‌رسد.

 

جزئیات منابع تامین مالی شرکت

شرکت در این دوره نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزی و ریالی برای تامین مالی دریافت کرده است که ۱۶۶۵ میلیارد تومان آن تسهیلات دریافتی از بانک با نرخ سود ۲۲ درصد، ۱۸۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک با نرخ سود ۱۹ درصد، ۲ هزار میلیارد تومان اوراق صکوک با نرخ سود ۲۰ درصد و ۴۵۰ میلیارد تومان اوراقصکوک با نرخ سود ۱۸ درصد بوده است.

مجموع هزینه مالی شرکت شستا در این دوره به حدود ۴۸۱ میلیارد تومان رسیده است است. 

 

ارسال نظر

تازه ها