کد خبر 113157

بررسی صورت‌مالی تلفیقی بانک دی در دوره یک ساله ۹۹ نشان می‌دهد که این بانک در مقایسه با سال قبل عملکرد بهتری از خود نشان داده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خالص درآمد تسهیلات و سپرده‌گذاری بانک دی در سال مالی ۹۹ با رشد ۲۳  درصدی نسبت به سال مالی قبل به مبلغ ۳۰۴۹.۸  میلیارد تومان و خالص درآمد کارمزد با رشد ۷۰  درصدی به مبلغ ۶۸ میلیارد تومان رسیده است.

مجموع  درآمدهای عملیاتی بانک به ۵۸۸۹ میلیارد تومان رسیده است که رشد ۳۸۷ درصدی نسبت به سال مالی ۹۸ داشته است.

سودخالص دی در سال مالی ۹۹ با رشد ۲۶۹ درصدی نسبت به سال مالی قبل به مبلغ ۵۲۰۳ میلیارد تومان رسیده است. 

همچنین بانک با سرمایه ۶۴۰ میلیارد تومانی به ازای هر سهم در پایان سال مالی ۳۸.۵ تومان سود شناسایی کرده است.

تراز بانک ۳۰۵۰ میلیارد تومان منفی بوده است که نسبت به تراز منفی ۳۹۴۹ میلیارد تومانی در سال ۹۸ می‌توان گفت بهبود ناچیزی داشته است.

مجموع تسهیلات اعطایی و مطالبات از اشخاص غیر دولتی بانک دی در سال مالی مذکور ۲۳۵۶۰ میلیارد تومان بوده است که ۶۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

سپرده‌های دریافتی

جمع سپرده‌های دریافتی دی با افزایش ۳۸ درصدی در مقایسه با سال ۹۸ به ۳۸۵۳۵ میلیارد تومان رسیده است که ۳۵۳۰۸ میلیارد تومان آن مربوط به سپرده‌های هزینه‌زا و ۳۱۹۳ میلیارد تومان آن مربوط سپرده‌های غیر هزینه‌زا بوده است. 

سپرده‌های ارزی در این سال مالی حدود ۳۵ میلیارد تومان بوده است این در حالیست که سال قبل شرکت هیچ سپرده ارزی‌ای نداشته است.

 

سود حاصل از سپرده‌گذاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها

مجموع سود حاصل از سپرده‌گذاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های شرکت با جهش قابل توجه ۷۷۵ درصدی نسبت به سال گذشته به ۶۶۵۳ میلیارد تومان رسیده، که ۶۴۳۲.۵ میلیارد تومان آن سود حاصل از سرمایه گذاری‌ها و ۲۲۱ میلیارد تومان آن سودحاصل از سپرده‌گذاری‌ها بوده است. 

 

سایر برنامه های با اهمیت شرکت

بانک دی کاهش روند زیان دهی بانک در کوتاه مدت و دست یابی به سود عملیاتی در بلند مدت. افزایش سهم بازار سپرده های دریافتی از اشخاص و شرکت ها افزایش سهم از بازار اعطای تسهیلات و تعهدات. فروش اموال، املاک و سهام شرکت های مازاد، تجدید ارزیابی دارایی ها و افزایش سرمایه. تهاتر مطالبات از دولت با بدهی به بانک مرکزی. کاهش مطالبات غیر جاری را جز برنامه‌های بااهمیت و اهداف خود برای سال مالی منتهی به اسفند ۱۴۰۰ اعلام کرده است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها