کد خبر 110159

شرکت سرمایه‌گذاری پویا در سه ماهه نخست سال مالی خود با رشد 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته سود خالص 167 میلیارد تومانی شناسایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سرمایه‌گذاری پویا با نماد معاملاتی وپویا در تاریخ 4 تیرماه سال 1382 به صورت سهامی خاص تاسیس و در تاریخ 13 شهریور سال 1394 به عنوان شرکت سرمایه‌گذاری نزد سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. 

شرکت در 4 تیرماه 1399 در بازار فرابورس عرضه گردید و در حال حاضر، جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت گروه سرمایه‌گذاری تدبیر و واحد تجاری نهایی گروه توسعه اقتصادی تدبیر است. 

موضوع اصلی فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری در سهام، سهمالشرکه، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوقها یا سایر اوراق‌بهادار دارای حق رأی شرکتها، مؤسسات یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته‌ی خود، کنترل شرکت، مؤسسه یا صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه‌پذیر را در اختیار نگرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحضه نیابد است. 

 

عملکرد شرکت در 3 ماهه اول سال مالی 

وپویا با سرمایه ثبت شده 400 میلیارد تومانی که سال مالی منتهی به پایان بهمن‌ماه دارد، در 3 ماهه نخست سال مالی جدید مجموعا  168 میلیارد تومان درآمد عملیاتی داشت که رشد 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال مالی قبلی داشته است. 

از مبلغ ذکر شده 144 میلیارد تومان مربوط به بخش فروش سرمایه‌گذاری‌ها و 24 میلیارد تومان از درآمد سود سهام حاصل شده است. 

شرکت در این دوره با رشد 11 درصدی نسبت به 3 ماهه اول سال مالی قبل سودخالص 167 میلیارد تومانی شناسایی کرده است. 

همچنین در این دوره سود شناسایی شده به ازای هر سهم 418 ریال بوده است.

 

 

 

خلاصه سرمایه‌گذاری‌های شرکت در صنایع مختلف 

بیشترین وزن سرمایه‌گذاری شرکت به ترتیب مربوط به واسطه‌گری‌های مالی و پولی با 29.63 درصد، استخراج کانه‌های فلزی با 11.61 درصد، فلزات اساسی با 9.59 درصد، مواد و محصولات دارویی با 7.11 درصد و فرآوردهای نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با 7.03 درصد می‌باشد. 

 

وضعیت پرتفوی بورسی شرکت 

بر اساس صورت وضعیت پرتفوی 3 ماهه منتهی به اردیبهشت سال جاری بهای تمام شده پرتفوی شرکت حدود 295 میلیارد تومان بوده، که از این مبلغ 191 میلیارد تومان آن مربوط به سرمایه‌گذاری‌ شرکت‌های بورسی و 104 میلیارد تومان آن مربوط به سرمایه‌گذاری‌ شرکت‌های غیر بورسی بوده است. 

 

 


 

ارسال نظر

تازه ها