کد خبر 109569

شرکت های وب پیش‌بینی صورت مالی به تفکیک سود و زیان را برای سال ۱۴۰۰ منتشر کرد.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، های وب صورت سود و زیان پیش بینی شده برای سال مالی ۱۴۰۰ را به شرح ذیل منتشر کرد.

 خطوط اصلی درآمد شرکت:

 خدمات اینترنت ثابت (ADSL)

 پروژه اینترنت روستایی (USO) و همچنین انحصار بهره‌برداری از این پروژه به مدت ۱۰ سال از اتمام پروژه

خدمات رادیو ترانک (سرویس بیسیم سازمانی برای بانک‌ها، شهرداری‌ها، آتش نشانی و ...)

 درآمد فروش تجهیزات

 خدمات IT که عمدتا شامل فروش سامانه ثبت پلاک و تخلفات می‌باشد. این خط درآمدی مهمترین عامل افزایش قابل توجه درآمد شرکت در سال ۹۸ و در ۳ ماهه اول ۹۹ بوده است.

 درآمد حاصل از استفاده سایر شرکت‌ها از امکانات شرکت (دکل‌های مخابراتی)

بهای تمام شده:

مهمترین فاکتور بهای تمام شده را می توان قیمت تمام شده تجهیزات فروخته شده توسط شرکت و هزینه‌های مخابراتی دانست. با توجه به اینکه هزینه‌های مخابراتی به صورت دستوری بوده و فعلا ثابت هستند، مهمترین بخش در تعیین حاشیه سود شرکت، حاشیه سود تجهیزات فروخته شده است.

 مفروضات:

برای پیش بینی سال ۱۴۰۰ ، فرض شده بخش درآمد بخش USO با توجه به انباشت درآمدهای پیمانکاری ارائه شده توسط خود شرکت و رشد درآمد ناشی از خدمات در این مناطق متناسب با پیشروی درآمدهای پیمانکاری بوده است. در بخش فروش تجهیزات هم این درآمد به نسبت قیمت دلار و همچنین افزایش ۲۰ درصدی (با توجه به عملکرد خوب شرکت در دو ماهه نخست بهار) و همچنین در این تحلیل حاشیه سود تجهیزات فروخته شده توسط شرکت، ۳۰ درصد در نظر گرفته شده است. درآمد بخش ADSL و رادیو ترانک متناسب با تورم افزایش یافته و قیمت دلار هم برای سال ۱۴۰۰ ، ۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. بر این اساس سود پیش‌بینی شده برای سال جاری حدود ۱۳۴ تومان خواهد بود.

IMG_20210610_174452_328

ارسال نظر

تازه ها