کد خبر 107087

شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان با نماد معاملاتی "فجهان" به عنوان دویست و چهل و سومین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان(سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش به عنوان دویست و چهل و سومین نماد معاملاتی(هفتاد و یکمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

این شرکت که در 19 آبان سال گذشته پذیرش و در یکم اردیبهشت 1400 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده است با نماد معاملاتی "فجهان" در گروه فلزات اساسی، زیرگروه تولید آهن و فولاد پایه با کد 2710 روی تابلوی فرابورس نشسته است.

شایان ذکر است شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان ابتدا در سال 1388 توسط شرکت توسعه و آبادانی استان کرمان که از شرکت‌های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران است تشکیل شد و پس از تغییراتی در سهامداران در حال حاضر 51 درصد سهام متعلق به شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شرکت های وابسته و 49 درصد سهام متعلق به صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت های تابعه است.

سرمایه ثبتی این شرکت 960 میلیارد ریال بوده که پس از چند مرحله افزایش سرمایه به 18500 میلیارد ریال افزایش یافته است.

همچنین این شرکت در برنامه‌های خود احداث 7 کارخانه را بدین شرح در دستور کار خود دارد: دو کارخانه احیاء به ظرفیت دو میلیون تن آهن اسفنجی، دو کارخانه ذوب و ریخته گری با ظرفیت دو میلیون تن شمش فولادی در سال و سه کارخانه نورد و فولاد آلیاژی به ظرفیت تولید 2 میلیون تن محصولات نوردی و آلیاژی./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها