کد خبر 106224

شرکت پلی‌پروپیلن که سال 99 را با عملکردی خوب پشت سر گذاشت در زمستان بالاترین رقم فروش خود را به ثبت رساند و 40 درصد بیشتر از پاییز و 154 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت پلی‌پروپیلن جم که تولید کننده انواع گریدهای پلی پروپیلن با بالاترین کیفیت با ظرفیت اسمی 300 هزار تن در سال است؛ با دسترسی مناسب به خوراک، ظرفیت تولید با مقیاس جهانی، موقعیت استراتژیک جغرافیایی،تنوع سبد محصول، استفاده از روزآمدترین تکنولوژی تولید، خوراک مبتنی بر گاز و بسیاری از عوامل دیگر باعث شده که شرکت جم پیلن به عنوان تنها و بزرگترین تولید کننده تخصصی پلی پروپیلن در کشور جایگاه خود را به عنوان پیشتاز در بازار به خوبی تثبیت کند.

این شرکت از واحدهای فرعی شرکت پتروشیمی جم است و 66 درصد سهام آن به صورت غیر مستقیم متعلق به این پتروشیمی می‌باشد. 

موضوع اصلی فعالیت شرکت عبارت است از احداث ، راه اندازی و بهرهبرداری، اداره کارخانجات صنعتی به منظور تولید، فــروش ، صدور محصوالت پتروشیمی ، ذخیره و صادرات و تبدیل کلیه مواد پتروشیمـی و پتـروشیمیایی و فرآوردههای فرعی و مشتقات ذیربط آنها و انجام کلیه فعالیتهای تولیدی، صنعتی، بازرگانی ، فنی و مهندسی که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم مربوط به عملیات مذکور میباشد با رعایت قوانین و مقررات مربوطه است. 

جم پیلن نزدیک به 30 درصد از نیاز صنایع داخلی کشور، شامل صنایع خودرو، نساجی و الیاف، بسته بندی، لوازم خانگی، لوله و اتصالات را پوشش می‌دهد و بیشتر محصولات خود را در داخل کشور و در بورس کالا به فروش می‌رساند. 

شرکت در سال 99 بیش از 275 هزار تن محصول به فروش رساند که 268 هزار تن آن مربوط به فروش داخلی بود. 

در تابستان و پاییز سالی که گذشت و با توجه به التهابات و نوسانات بازار ارز تقاضا برای خرید پلی‌پروپیلن در بورس کالا رشد کرد و ما شاهد رقابت برای خرید این محصول بودیم. به طوری که این محصول در مواردی حتی 41 درصد بیشتر از قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت و نتیجه آن رشد حاشیه سود ناخالص شرکت بود. 

جم پیلن در 12 ماهه سال مالی 99 مبلغ 6577 میلیارد تومان فروش داشته است، که رشد 95 درصدی نسبت به سال مالی قبل را نشان می‌دهد. 

 

شرکت از بهار در فروش فصلی خود روندی پلکانی را طی کرده و زمستان با فروش 2468 میلیارد تومانی پر فروش‌ترین فصل خود را رقم زده است. 

 

ارسال نظر

تازه ها