کد خبر 102395

با بررسی درآمد سه شرکت نفت ایرانول، نفت سپاهان و نفت بهران دریافتیم که گرچه بالاترین میزان درآمد متعلق به شسپاست اما بیشترین رشد نسبت به سال گذشته را شرانول رقم زده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اصطلاح روانکار به موادی اطلاق می‌شود که با ویژگی‌هایی که دارند برای جلوگیری از اصطکاک و سایش متحرکی بر روی متحرک درگر قرار می‌گیرند. کار اصلی روانکار کاهش میزان اصطکاک میان سطوح متحرک و ثابت است. روانکاران دو جز اصلی دارند که شامل روغن پایه و مواد افزودنی است. شرکتهای تولید کننده روانکار، که دارای پالایشگاه هستند هدف اصلی تولید روغن پایه را دنبال می‌کنند. روغن پایه با انجام عملیات پالایش به روی ماده‌ای به نام لوبکات تولید می‌شود. در ادامه به بررسی درآمد 10 ماهه‌ی سه شرکت شرانول‌، شسپا و شبهرن به عنوان تولید کنندگان روغن‌های دست اول از لوبکات می‌پردازیم.

 

مقایسه درآمد سه روانکار 

شرکت نفت ایرانول با نماد معاملاتی شرانول در 10 ماهه منتهی به دی ماه سال جاری با رشد 61 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به درآمد 3960 میلیارد تومانی رسیده است که بیشترین درصد رشد را به خود اختصاص داده است. 

دو شرکت شسپا و شبهرن به ترتیب با رشد 44 و 40 درصدی نسبت به مدت مشابه درآمد 5513 و 4476 میلیارد تومانی در 10 ماهه امسال داشته اند. 

 

 

ارسال نظر

تازه ها