کد خبر 49002

آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود از شرایط گرانی و تورم در کشور انتقاد کرد و از رئیس قوه قضائیه خواست برای مقابله با قاچاقچیان و سوء استفاده کنندگان از ارز آستین بالا بزند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم، ضمن تبریک فرارسیدن روز معلم اظهار داشت: بنده با شهید مطهری آشنایی داشته و در زندان هم با ایشان شب و روز کنار هم بوده‌ایم.

وی با ابراز ویژگی‌های شخصیتی و فقهی شهید مطهری ابراز کرد: این شهید بزرگوار مردی شجاع و عالمی فرزانه بود که دارای صفاتی برجسته بوده و جمع چنین ویژگی‌هایی در یک نفر بسیار کم است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از نهج‌البلاغه تصریح کرد: صفات اخلاقی در عبادات اثرگذار و جداپذیر از هم نیستند، بی‌اخلاقی سبب کم‌ارزش شدن عبادات می‌شود.

وی با بیان اینکه فریاد مردم از گرانی‌ها و تورم بلند شده است، عنوان کرد: دو دسته دولت و مردم در گرانی‌ها نقش دارند و دولت باید دست از گران کردن بردارد.

استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان کرد: در تهران تعداد زیادی از رستوران‌ها و مراکز غذایی به‌علت گرانی به تعطیلی کشیده شده ‌و این وضعیت اصلاً شرایط خوبی نیست.

وی از رئیس قوه قضائیه درخواست برخورد سریع با اخلالگران را کرد و ادامه داد: رئیس قوه قضائیه باید آستین را بالا زده و با قاچاق و سوءاستفاده‌های ارزی برخورد کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به سوءاستفاده‌های ارزی در کشور یادآور شد: کسی که 500 میلیون دلار ارز 4200تومانی گرفته و همه را در بازار فروخته است تنها نیست و حتماً عده‌ای هم‌دست آن هستند.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید دست از گرانی‌ها بردارد، یادآور شد: با شجاعتی که از آقای رئیسی سراغ داریم باید با شدت و سرعت با این عوامل برخورد کند و مردم باید نتیجه این محاکمه‌ها را ببینند و آنها هم حساب ببرند.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها