کد خبر 22969

رویترز؛

قیمت هر اونس طلا با افزایشی معادل 0.1 درصد به رقم 1186 دلار و 35 سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  قیمت هر اونس طلا پس از کاهش حدودا 10 دلاری در روز پنجشنبه، امروز با 0.1 درصد افزایش به 1186 دلار و 35 سنت رسید. قیمت طلای امریکا نیز امروز با 0.1 درصد کاهش به 1192 دلار و 40 سنت رسید.

سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا اتفاق نظر دارند که به رغم مخالفت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری، نرخ بهره در این کشور باید امسال و سال آینده باز هم افزایش یابد.

صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که پس از دو نوبت افزایش نرخ بهره در سال جاری، باز هم افزایش نرخ های بیشتری در راه است و این مسئله موجب افت تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا شد.

بازارها در انتظار سخنان جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو امریکا در نشسست سالانه بانک های مرکزی جهان در جکسون هول در روز جمعه هستند تا ببینند که آیا تغییری در موضع وی در خصوص افزایش نرخ بهره ایجاد شده است یا نه. این سخنرانی به ویژه از ان جهت اهمیت دارد که هفته گذشته، دونالد ترامپ به سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا حمله کرده بود.

مقامات آمریکایی و چینی به نشست دو روزه خود در زمینه اختلافات تجاری بدون پیشرفتی قابل توجه پایان داده اند و جنگ تجاری دو کشور با فعال شدن دور دیگری از تعرفه های 167 میلیارد دلاری علیه کالاهای یکدیگر به اوج خود رسیده است.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه با 0.19 درصد کاهش نسبت به روز قبل به 767.23 تن رسید.

 

منبع:تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها