کد خبر 80069

وزارت ارتباطات گفت: برای اینکه اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری بهتون بدهند،سایت نت‌سنج‌پلاس رو راه‌اندازی کردیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پس از پرتاب ماهواره ظفر دستاوردی دیگر از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین پایه‌ریزی دولت الکترونیک، محمد جواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرامی خود مطلبی را مبنی بر گفتگو درخصوص کیفیت اینترنت و تلاش‌های همکارانش منتشر کرد و بار دیگر با مخاطبانش به صورت زنده در اینستاگرام صحبت کرد.

او دقایقی قبل از شروع لایو با انتشار پستی در صفحه توییتر خود نوشت:

«‌اولین بار در جهان!

برای اینکه اپراتورها کیفیت اینترنت بهتری بهتون بدهند،سایت نت‌سنج‌پلاس رو راه‌اندازی کردیم.می‌تونید وضعیت پوشش وکیفیت وشکایات مردم رو ببینید

به همراه روزانه هدیه یک‌سال اینترنت رایگان به ۵۰ نفر از ‌مشارکت‌کنندگان در نظارت بر سامانه وشبکه!»

توضیحات لایو اینستاگرامی وزیر ارتباطات درخصوص افزایش کیفیت اینترنت

محمد جواد آذری جهرمی وزیر سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات گفتگو خود را درباره نت سنج پلاس آغاز کرد و گفت: ما تلاش دوسالانه همکارانمان را رونمایی کردیم. در این سال‌های اخیر تلاش‌هایی در دولت شد که مجموعه دسترسی مردم به اینترنت را توسعه دهیم.

پیش از این فقط یک اپراتور رایتل بود که خدمت به مردم می‌داد، ولی امروز تمامی اپراتور‌ها در خدمت مردم هستند و کمیت ارتباطات توسعه جدی پیدا کرد.

وی افزود: البته خواسته شما در دو بحث کیفیت و کمیت بود، که ما میخواهیم درباره کیفیت آن صحبت کنیم. عمده مطالبات شما هم بر این است که کیفیت اینترنت بهبود پیدا کند. بهترین راه مدیریت این درخواست شما این است که ما نظارت دقیق تری بر اپراتور‌ها داشته باشیم. امروز ما ۳ اپراتور داریم و بیش از ۱۷ شرکت در عرصه اینترنت ثابت رقابت می‌کنند. در عمده شهر‌های کشور خدمات اینترنت ما در درسترس است و بیش از هزار و ۴۳ شهر را در این دو سال مورد پایش قرار گرفته است و همکاران ما گام گام پایش را انجام دادند و سنسور‌هایی را قرار دادند که آن‌ها کیفیت اپراتور‌ها را مورد سنجش قرار می‌دهند.

وزیر ارتباطات در خصوص سامانه نت سنج توضیح داد: در نت سنج هر ایرانی در هر مکانی می‌تواند از نوع خدمات، کیفیت پوشش و میزان سرعت آگاه شود و همچنین می‌تواند شکایات خود را در آن ثبت کند؛ بنابراین در هر نقطه که هست می‌تواند از کیفیت اینترنت خود آگاه شود. نکته جالبی که در این سامانه وجود دارد این است که می‌توانید سرعت ارتباطات و اینترنت را در محدوده خود ثبت کنید و یا می‌توانید به صورت آنلاین شکایت‌های خود را ثبت کنید و این اطلاعات را به صورت آنلاین در اختیار مردم قرار دهید.

جهرمی در ادامه صحبت‌های خود گفت:ما به عنوان اولین کشوری هستیم که این خدمت را عرضه کرده ایم، این جعبه سیاه نیست و شما می‌توانید از کیفیت و نوع ارتباطات اینترنت آگاه شوید. دیدن آمار در نت سنج پلاس یعنی شفافیت و ارتقا کیفیت اپراتور‌ها برای مردم است.

ما یک شاخص‌هایی را به عنوان حداقل‌ها داریم و بر اساس میزان شکایت‌ها اپروتور‌های مربوطه باید به مردم پاسخ بدهند و سامانه سنجشی ما نیز این اطلاعات را نظاره می‌کند. نتیجه این اقدام یک مکانیزم بسیار خوب برای افزایش کیفیت ارتباطات در داخل کشور شود

 

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات ادامه داد: همچنین ما برای قدردانی از افرادی که در این سامانه شرکت می‌کنند روزانه به ۵۰ نفر یکسال اینترنت رایگان از طرف اپراتوری که استفاده می‌کنند اهدا می‌کنیم. امیدوارم با راه آندازی این سامانه بتوانیم به فهم مشترکی از کیفیت برسیم و گلایه‌های شما از قبیل اینکه حاجی اینترنت لاکپشت و بالا نمی‌آید، کمنر شود و ما بتوانیم درخواست شما را مورد رسیدگی قرار دهیم.

وزیر ارتباطات درباره کیفیت بازی‌های رایانه‌ای گفت: در مجموعه ۴۰ بازی رایانه‌ای، بهبود جدی کیفیت داشتند، گزارش‌های مختلفی را مبنی بر رضایت شما بدست ما رسید. بعضی دیگر از این بازی‌ها نیز در دست اقدام هستند و دوستان در شرکت ارتباطات زیرساخت قول داده اند پینگ بازی‌های رایانه‌ای تا آخر هفته کاهش پیدا کند.

جهرمی درخصوص سامانه نت سنج افزود:فرقی بین مناطق محروم و شهری در نت سنج پلاس وجود ندارد و همه مناطق از جمله شهر روستا در این سامانه قابل مشاهده هستند.

وی در پاسخ به دسترسی به اینترنت ۵G  در ایران گفت:مقدمات ۵G در ایران  انجام شده است و مقرارت آن تنظیم شده اولین نسخه آن را در سال آینده خواهیم داشت.

سرعت اینترنت خانگی در بعضی از استان به دلیل مشکلات در ارائه خدمات وجود دارد و ما بنا دارین BDSL را جایگزین ا ADSL کنیم.

وزیر در رابطه با خدمات ارزش افزوه گفت: ما در حال جمع بندی با شواری عالی فضای مجازی هستیم تا تعیین و تکلیف کلاه برداری‌های ارزش افزوده مشخص شود. اگر یکشنبه این هفته نباشد حتما هفته آتی این اتفاق رقم می‌خورد و تا قبل از پایان سال کلاهبرداری‌های ارزش افزوده را تعیین تکلیف خواهیم کرد.

جهرمی در پایان ضمن تشکر از مردم سعی کرد به سوالات مردمی که بیشتر درباره بازی‌های رایانه‌ای پاسخ دهد./باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها