کد خبر 15983

مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی؛

فرزانه شرفبافی مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی در حاشیه نشست انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) در سیدنی استرالیا خبرهایی مبنی بر ورود هواپیمای جدید تا پایان سال 2018 به کشور بیان کرد و گفت انتظار داریم 11 فروند هواپیما به خطوط هوایی کشور اضافه شود.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بر خلاف خبرهایی حاکی از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی اذعان داشت تا پایان سال میلادی جاری تعداد 8 فروند هواپیما ATR و 3 فروند ایرباس به ایران ایر تحویل داده خواهد شد. 

پیش‌تر فخریه کاشان، مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور قراردادهای بین‌المللی نیز از توافق کمپانی ATR با ایران‌ایر برای تحویل هواپیما به این شرکت پیش از آغاز مجدد تحریم‌ها خبر داده بود. به گفته وی، مکاتباتی نیز با دو شرکت ایرباس و بویینگ انجام شده، اما جزییاتی از این مکاتبات منتشر نشده است.

چند ساعت پس از خروج آمریکا از برجام، مدیرعامل هما از بررسی دو هفته‌ای قراردادهای خرید هواپیمای ایرباس و بوئینگ خبر داده بود. وعده‌ای که تقریبا دو هفته از سر رسید آن گذشته است. شرفبافی در این‌باره به  گفته بود: در خصوص قراردادهای خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ به مدت 2 هفته بررسی های لازم را انجام می دهیم و پس از آن نظر خود را در رابطه با این قراردادها و وضعیت خرید هواپیما اعلام می کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به سیاست های دولت و اظهارات رئیس جمهوری، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص قراردادهای خرید هواپیما از کمپانی های ایرباس و بوئینگ به مدت دو هفته بررسی های لازم را انجام می دهد.

وی تصریح کرد: پس از این مدت نظر خود را در رابطه با این قراردادها و وضعیت خرید هواپیما اعلام می کنیم.

 

منبع:تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها