کد خبر 79579

با شکست سد مقاومتی

پراید ۱۱۱ به قیمت ۶۶ میلیون و سیصد هزار تومان و سایپا ۱۳۱ به قیمت ۶۱ میلیون تومان رسید

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رشد قیمت‌ها در بازار خودرو حالا حتی برای فعالان این بازار نیز عجیب تلقی می‌شود به طوری که وقتی مروز از برخی درباره قیمت پراید یا سایر خودروهایی که زمانی ارزان قیمت بودند سئوال می‌شد، می‌گویند خریدار واقعی هستی یا تنها برای اطلاع از قیمت تماس می گیری. این امر نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از مراجعات به بازار خودرو تنها با هدف اطلاع از وضعیت قیمت‌هاست . یکی از فعالان بازار در این خصوص گفت: به عبارت دیگر اغلب افرادی که زنگ می‌زنند کسانی هستند که خودشان خودرو برای فروش دارند و می خواهند از قیمت مطلع شوند تا فایل اعلامی‌شان در فضای مجازی را اصلاح کنند . وی در پاسخ به این سئوال که ایا خرید و فروش صوری برای بالا بردن قیمت انجام می شود یا خیر ؟ گفت: در روزهای اخیر حتی خرید و فروش صوری نیز نداشتیم چه رسد به واقعی .

 امروز قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ با افزایش نزدیک به ششصد هزار تومانی قیمت سد مقاومتی را شکست و به قیمت ۶۶ میلیون و سیصد هزار تومان فایل شد.

 سایر مدل‌های پراید نیز کمابیش با چنین رشد قیمتی مواجه بودند. سایپا ۱۳۱ به قیمت ۶۱ میلیون تومان و سایپا ۱۵۱ نیز به قیمت ۶۶ میلیون و پانصد هزار تومان فایل شده‌اند.

 بر اساس این گزارش تیبا رینگ فولادی نیز به قیمت ۷۲ میلیون تومان و تیبا ۲ سفید به قیمت ۷۶ میلیون تومان فایل شده‌اند. انتظار برای کاهش قیمت‌ها در بازار وجود دارد . وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز پیش‌تر چنین وعده‌ای داد اما فعالان بازار می گویند با رشد عجیب قیمت‌ها بازار شب عید نیز راکدتر از گذشته باقی ماند.

 

ارسال نظر

تازه ها