کد خبر 91770

معاون وزیر صنعت از پرداخت بیش از 90 درصد مطالبات گندمکاران در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، از پرداخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مطالبات گندم‌کاران خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۹۰ درصد از پول گندم‌های تحویلی به مراکز خرید تسویه شده است.

به گزارش روز جمعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «یزدان سیف» از خرید بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تن گندم تا امروز (۲۷ تیرماه) خبر داد و گفت: با وجود شرایط سخت نقدینگی، طی پنج مرحله مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه ارزش کل خرید تضمینی گندم به حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده است، افزود: در مقایسه با ۲۷ تیرماه سال گذشته، خرید تضمینی رشد ۱۲ درصدی داشته و هم اکنون مراکز خرید در ۳۱ استان آماده تحویل گندم کشاورزان است.

وی ادامه داد: گندم کارانی که تا ۱۹ تیرماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده است، به طور کامل پول خود را دریافت کرده‌اند.

سیف با اشاره به پرداخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به گندم کاران گفت: با پرداخت یک هزار میلیارد تومان دیگر به کل پول واریزی، به خرید ۷.۷ میلیون تن سال قبل خواهیم رسید.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین از خرید ۲۷۵ هزار تن دانه روغنی کلزا به ارزش حدود یکهزار و ۱۵۵ میلیارد تومان خبر داد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها