کد خبر 81381

تولید سیمان در یکسال گذشته حدود 12 درصد افزایش داشته است.همچنینی تولید فولاد خام 7 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که تولید محصولات منتخب معدنی در ۱۰ ماهه سال جاری، هشت محصول افزایش تولید ۳.۱ درصد تا ۱۹.۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ تجربه کرده‌اند.

براین اساس ظروف شیشه‌ای و ظروف چینی به ترتیب رشد تولید ۱۹.۲ و ۱۶.۲ درصدی را در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند. در ۱۰ ماهه سال جاری میزان تولید ظروف شیشه‌ای بیش از ۴۴۰ هزار تن و ظروف چینی ۴۶ هزار تن بوده است. این دو محصول در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب در حدود  ۳۶۸ هزار تن و نزدیک به ۴۰ هزار تن تولید شده‌اند.

 در مدت یاد شده تولید سیمان نیز با رشد ۱۲.۲ درصدی از ۴۵ میلیون و ۶۶۴ هزار تن در ۱۰ ماهه سال گذشته به ۵۱میلیون و ۲۲۷هزار تن در ۱۰ ماهه امسال رسیده است. پس از آن شیشه جام نیز با رشد ۸.۴ درصدی در مدت یاد شده سال جاری ۸۸۵ هزار تن تولید شده است در حالیکه میزان تولید این محصول معدنی در ۱۰ ماهه سال ۹۷، ۸۱۶ هزار تن بوده است.

همچنین فولاد خام و محصولات فولادی نیز هریک در ۱۰ ماهه سال جاری ۶.۸ درصد و چینی بهداشتی ۶ درصد رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند. در این مدت در سال جاری بیش از ۲۰ میلیون تن فولاد خام، ۱۷ میلیون و ۱۸۰ هزار تن محصولات فولادی و ۸۸ هزار تن تولید شده است. در ۱۰ ماهه سال گذشته میزان تولید فولاد خام ۱۸ میلیون و ۷۳۴ هزار تن، محصولات فولادی ۱۶ میلیون و ۹۴ هزار تن و چینی بهداشتی ۸۳ هزار تن بوده است.

طبق آمار کمترین رشد تولید در محصولات معدنی در مدت یاد شده، مختص کاتد مس بوده که با ۲۰۷ هزار تن تولید شده در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۰۱ هزار تن بوده است، رشد ۳.۱ درصدی تولید داشته است.

در مقابل شمش آلومینیوم، کنسانتره زغال‌سنگ و آلومینا نیز به ترتیب ۱۹.۷ درصد، ۶.۱ درصد و ۱.۹ درصد در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۷، کاهش تولید داشته‌اند.

براین اساس شمش آلومینیوم در ۱۰ماهه امسال ۲۱۷ هزار تن، کنسانتره زغال‌سنگ یک میلیون و ۲۶۷  هزار تن و آلومینا ۱۹۲ هزارتن تولید شده است که به ترتیب میزان تولید این محصولات در مدت مشابه سال گذشته ۲۷۰ هزار تن، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن و ۱۹۶ هزار تن بوده است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها