کد خبر 94215

به دلیل شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد

اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال طبق گزارش مرکز آمار این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده، سرمایه‌گذاری شرکتی و همچنین کاهش هنگفت صادرات 9.7 درصد کوچکترشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، مرکز امار آلمان اعلام کرد که اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال به دلیل کاهش هزینه های مصرف‌کننده، سرمایه‌گذاری شرکتی و همچنین کاهش صادرات در نتیجه پاندمی ویروس کرونا در جهان 9.7 درصد کوچکتر شده است.

طبق گفته این مرکز، این میزان کاهش در تولید ناخالص داخلی کشور از کاهش رشد اقتصادی در زمان بحران 2009 – 2008  نیز قوی‌تر است و بیشترین میزان کاهش رشد اقتصادی از سال 1970 تاکنون به شمار می‌رود.

این مرکز همچنین اعلام کرد که این میزان کاهش در رشد اقتصادی آلمان کمی از برآورد اولیه سه ماهه آوریل تا ژوئن نسبت به سه ماهه اول سال کمتر است.

طبق آمارهای منتشر شده هزینه مصرف‌کننده حدود 11 درصد کاهش یافته است و سرمایه‌گذاری شرکتی نیز نزدیک 20 درصد افت کرده است و این در حالی است که باید کاهش 20 درصدی صادرات آلمان را نیز به آن اضافه کرد.

بخش صنعت ساختمان در این میان کمترین میزان افت را تجربه کرده است که این میزان برابر با کاهش 4.2 درصدی بوده است.

مرکز آمار آلمان اعلام کرده است که تنها نقطه امید گزارش اقتصادی سه ماهه دوم سال بخش مصرف بوده که به دلیل مشوق‌های اقتصادی دولت رشد 1.5 درصدی را تجربه کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها