کد خبر 94205

اخبار بازار سهام جهان - اروپا

بازگشایی سبز بازار سهام اروپا در دومین روز هفته

بازار سهام اروپا تحت تاثیر مثبت شدن شاخص های آسیایی و همچنین رکوردشکنی شاخص اس اند پی در آمریکا با قرار گرفتن در محدوده مثبت روز دوم هفته خود را آغاز کرده است. بی

بازگشایی سبز بازار سهام اروپا در دومین روز هفته

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام اروپا در دقایق ابتدایی شروع معاملات با روند مثبت آغازکرده و به نظر می‌رسد بعد از مثبت شدن بازار سهام آسیا و همچنین رکوردشکنی شاخص اس اند پی در امریکا یک روز مثبت را پیش رو داشته باشد.

در حال حاضر شاخص فوتسی لندن با 26  واحد مثبت آغاز کرده است و شاخص دکس آلمان نیز تاکنون 110 واحد افزایش داشته است. همچنین شاخص کک فرانسه نیز 29 واحد در دقایق ابتدایی معاملات رشد داشته است.

در هفته کنونی با توجه به خوشبینی‌ها نسبت به کاهش آمار ابتلا به کرونا در جهان و همچنین وضعیت خوب بازار سهام در آمریکا و رکوردشکنی ارزش بازار شرکت‌هایی نظیر اپل، به نظر می‌رسد که روندی صعودی در بازار سهام اروپا ادامه خواهد داشت. 

همچنین گفتگوهای تجاری بین آمریکا و چین و توافق برای تکمیل مرحله اول توافق تجاری بین دو کشور جو مثبتی را بر بازار سهام ایجاد کرده است و به نظر می‌رسد این روند ادامه دار باشد. 

همچنین روز پنجشنبه رئیس فدرال رزرو آمریکا در اجلاس سالانه جکسون هول در وایومینگ سخنرانی خواهد کرد و سرمایه‌گذاران نگاه خود را به صحبت‌های وی دوخته‌اند تا در مورد سیاست‌های این نهاد در مورد نرخ تورم گوش فرادهند.

 

ارسال نظر

تازه ها