کد خبر 94196

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

بازار سهام آمریکا تحت تاثیر دو عامل اصلی کاهش ابتلا به ویروس کرونا و همچنین افزایش بازدهی شرکت اپل و عبور ارزش بازار این شرکت از مرز 2 تریلیون دلار یک روز تاریخی را پشت سر گذاشت و شاخص «اس اند پی» توانست یک قله جدید دیگر را در تاریخ بازار سهام آمریکا برجای بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا در معاملات دیروز در حالی پیگری شد که شاخص «اس اند پی» توانست رکورد تاریخی خود پیش از دوران کرونا را جابجا کند و یک قله جدیدی را در تاریخ اقتصاد این کشور بر جای بگذارد.

در معاملات دیروز بازار سهام آمریکا شاخص داوجونز توانست 378 واحد معادل 1.35 درصد افزایش پیدا کند و شاخص «اس اند پی» نیز با رشد 1 درصدی به کار خود در معاملات اولین روز هفته پایان داد. همچنین نزدک کامپوزیت نیز با رشد 0/6 درصدی توانست رکورد جدیدی را از خود بر جای بگذارد.

خوشبینی‌ها نسبت به کاهش آمار ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده و همچنین رشد بازدهی سهام شرکت بزرگ «اپل» و عبور ارزش بازار این شرکت از مرز 2 تریلیون دلار در هفته گذشته دو عامل اصلی رکوردشکنی تاریخی بازار سهام آمریکا در معاملات دیروز بودند.

طبق آمارهایی که دانشگاه جانیز هاپکینز منتشر کرده است آما ابتلا به ویروس کرونا درروزهای اخیر از عدد 49 هزار نفر فراتر نرفته است و این در حالی است که در روزهای ابتدایی ماه جاری آمار ابتلا به کووید 19 نزدیک به 65 هزار نفر در روز بود.

این دانشگاه همچنین روز یکشنبه اعلام کرد تعداد موارد مبتلا به ویروس کرونا 37 هزار نفر بوده است که این خود کاهش چشمگیری در آمار در ایالات متحده محسوب می‌شود.

«تام لی» تحلیل‌گر بازارهای سهام آمریکا در یادداشتی نوشت: «به زودی آمریکا یکی از امن‌ترین مکان‌های دنیا خواهد بود و اگر این اتفاق بیفتد سرمایه دوباره در آمریکا به جریان خواهد افتاد و از سایر نقاط جهان به سمت این کشور حرکت خواهد کرد».

در بخش شرکتی نیز شرکت اپل در معاملات دیروز 1.2 رشد کرد و توانست یک رکورد تاریخی دیگری از خود بر جای بگذارد. قیمت سهام شرکت «دلتا» و «آمریکن ایرلاینز» به ترتیب حدود 9 و 10 درصد افزایش یافت.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها