کد خبر 94194

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

گفتگوی تلفنی نمایندگان تجاری امریکا و چین حول مرحله اول توافق تاریخی تجاری دو کشور و پیشرفت در مذاکرات به گفته دو طرف باعث رشد بازار سهام آسیا در معاملات امروز صبح شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، گفتگوی تلفنی نمایندگان تجاری آمریکا و چین حول مرحله اول توافق تجاری باعث رشد بازارهای سهام آسیا در معاملات دومین روز هفته شد.

رشد سهام بازارهای آسیایی در حالی صورت گرفت که در معاملات دیروز آمریکا شاخص «اس اند پی» توانست رکورد تاریخی خود را جابجا کند.

در این میان بورس ژاپن در میان سایر بازارهای آسیایی پیشتاز بود و شاخص نیککی توانست رشد نزدیک به 2 درصدی را در معاملات روز سه‌شنبه از خود بر جای بگذارد و شاخص تاپیکس دیگر شاخص بورس توکیو نیز 1.3 درصد افزایش یابد.

در چین نیز شاخص‌ها با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص شانگهای کامپوزیت بیش از نیم درصد افزایش یافت و شنزن کامپوزیت نیز رشد 0/7 درصدی را ثبت کند. در هنگ‌کنگ شاخص بورس این کشور با رشد حدود 0/1 درصد به کار خود در معاملات صبح روز سه‌شنبه پایان داد.

بورس کره‌جنوبی نیز یکی از پیشتازان بازارهای آسیا بود و توانست نزدیک به 1.30 درصد رشد کند. در استرالیا شاخص بورس ASX200 حدود نیم درصد افزایش یافت. در همین راستا شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن توانست نزدیک 0/3 درصد افزایش یابد تا رشد بازارهای سهام آسیا همچنان ادامه‌دار باشد.

از طرف دیگر روز دوشنبه عصر رابرت لایت‌هایزر نماینده تجاری کاخ سفید و استیون منوچین وزیر خزانه‌داری امریکا با لیو هه معاون نخست‌وزیر چین و نماینده تجاری چین در گفتگوهای مرحله اول توافق تجاری با یکدیگر تماس تلفنی برقرار کردند و نسبت به تکمیل مرحله اول توافق با یکدیگر توافق کردند.

خبرگزاری شینهوا نیز در گزارشی این گفتگوی تلفنی را تایید کرد. همچنین طبق گزارش USTR دو طرف از پیشرفت در این مذاکرات تلفنی سخن گفتند و متعهد شدند گام‌هایی را برای تکمیل این توافق تاریخی بردارند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها