کد خبر 93479

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

با افزایش شاخص‌های سهام در آمریکا بورس‌های آسیایی نیز اکثرا با افزایش ارزش مواجه شدند و در این میان بورس ژاپن بیشترین رشد را در میان سایر بازارها داشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا تحت تاثیر صعود مجدد وال استریت با افزایش روبرو شدند و در این میان بازار بورس استرالیا به دلیل رکوردزنی نرخ بیکاری در این کشور با افت نزدیک به یک درصدی مواجه شد.

در چین شاخص بورس شانگهای کامپوزیت رشد بسیار ناچیز 0/03 درصدی را تجربه کرد و شنزن کامپوزیت نیز 0/3 درصدی  به ارزش خود در معاملات امروز افزود. همچنین شنزن جزیی نیز تقریبا در در نزدیک صفر تابلو نوسان داشت.

شاخص بورس هنگ‌کنگ نیز 0/2 درصد رشد کرد که مهمترین دلیل آن گزارش سودآوری شرکت «تنسنت» در سه ماهه دوم سال بود. این شرکت اگر چه در بخش تبلیغات با کاهش درآمد مواجه شد اما درآمدی که در نتیجه فعالیت سهامداران این شرکت کسب کرد  نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 37 درصدی داشته است.

در بورس ژاپن شاخص نیککی بازگشت قدرتمندانه 1.83 درصدی خود را جشن گرفت و شاخص تاپیکس دیگر شاخص بورس توکیو نیز رشد بیش از 1 درصدی را ثبت کرد. دو بخش فناوری و خودرو بیشترین تاثیر را بر شاخص‌های ژاپنی گذاشتند. دو شرکت سافت بانک و سونی به ترتیب 2.87 و 2.84 درصد به ارزش خود در معاملات امروز افزودند. همچنین شاخص کوسپی کره جنوبی با رشد بیش از نیم درصدی به کار خود در معاملات امروز پایان داد.

شاخص بورس استرالیا به دلیل انتشار گزارش اشتغال ماه جولای با افت 0/7 درصدی مواجه شد. در گزارشی که رویترز منتشر کرده است نرخ بیکاری استرالیا در ماه جولای رکورد 22 سال اخیر را شکسته و به 7.5 درصد افزایش یافته است. از طرف دیگر در هفته‌های اخیر آمار ابتلا به ویروس کرونا در ایالت ویکتوریای این کشور رو به فزونی است. به همین دلیل مقامات این کشور هفته گذشته منع رفت و آمد شبانه را به اجرا گذاشتند و همچنین محدودیت‌ها در شهر ملبورن را افزایش دادند.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک که میانگین نوسانات بازارهای آسیایی به غیر از ژاپن را اندازه‌گیری می‌کند 0/3 درصد افزایش یافت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها