کد خبر 90986

حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اقدام روزنامه الشرق الاوسط مبنی بر انتشار تصویری موهن از آیت الله سیستانی را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حزب‌الله لبنان روز شنبه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» را که روز جمعه تصویری اهانت آمیز از آیت‌الله سید علی سیستانی مرجع عالی دینی عراق منتشر کرد ، خدمتی به دشمنان مسلمانان و در رأس آن رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست.

به گزارش شبکه خبری المیادین، حزب‌الله همچنین به نقش بی‌بدیل آیت‌الله سیستانی در نابودی تروریست‌های داعش در عراق اشاره کرد و افزود که فتوای مرجعیت نقش کلیدی در آزادسازی عراق از اشغال تروریست‌ها داشته است.

حزب‌الله همچنین اعلام کرد که ما هرگونه هتک حرمت به مرجعیت دینی را که ارزش و جایگاه والایی در میان مسلمانان و اعتقادات آنان دارد، بشدت محکوم می‌کنیم.
در بیانیه حزب‌الله لبنان همچنین آمده است که این مرجع عالیقدر عراقی همچنان به عنوان سوپاپ اطمینانی برای عراق به شمار می‌رود و یک عامل کلیدی در حفظ یکپارچگی ملی و ثبات سیاسی این کشور است.
این نخستین بار نیست که رسانه‌های سعودی با گستاخی تمام، به نمادهای دینی و ملی عراق توهین می‌کنند؛ چندی پیش شبکه mbc (ام بی سی) سعودی، شهید ابومهدی المهندس را تروریست خوانده بود.
جایگاه و احترام والای مرجعیت شیعه نزد مردم عراق همواره مورد خشم و عقده گشایی سعودی‌ها بوده است.
اعتراض شدید رهبران و جریان‌های سیاسی مختلف عراق در کنار واکنش های گسترده مردمی و گروه‌های مقاومت اسلامی در شبکه‌های مجازی از روز جمعه و امروز شنبه نسبت به این اهانت آشکار رسانه سعودی به مقام والای مرجعیت عالی دینی ادامه دارد.
در همین ارتباط «دولت قانون» به ریاست "نوری المالکی"، ائتلاف «الفتح» به ریاست "هادی العامری"، فراکسیون «حکمت ملی» به ریاست "سید عمار حکیم" ائتلاف سائرون مورد حمایت "مقتدا صدر" به علاوه برخی تشکل‌های دینی و مذهبی مانند «جماعت علمای دین اهل سنت» (شیخ خالد الملا) و تشکل‌های صنفی هنرمندان و حقوقدانان به این اهانت واکنش نشان داده‌اند.
هتک حرمت به آیت‌الله سیستانی درحالی صورت می‌گیرد که پیروزی بر گروه تروریستی داعش به برکت فتوای جهاد کفایی بود که ایشان صادر و تمام ملت عراق از آن تبعیت کرده و با وحدت پیروزی بزرگی برای عراق، منطقه و همه جهان تحقق بخشیدند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها