کد خبر 87097

وزارت کار آمریکا اعلام کرد

بر اساس گزارشی که وزارت کار آمریکا منتشر کرده است نرخ بیکاری در آمریکا در ماه آوریل به 14.7 درصد رسید و این در حالی است که نرخ بیکاری واقعی در این کشور به 22.8 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، وزارت کار آمریکا گزارش داد که میزان بیکاری در آمریکا به غیر از بخش کشاورزی در ماه آوریل به 20 میلیون و 500 هزار نفر رسیده است و نرخ بیکاری آمریکا در این ماه به 14.7 درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که اقتصاددانان در نظرسنجی داوجونز بر این باورند که در گزارش امشب وزارت کار آمریکا نرخ بیکاری در آمریکا به 21 میلیون و 500 هزار نفر رشد خواهد کرد و نرخ بیکاری نیز به 16 درصد افزایش خواهد یافت.

طبق گزارشی که وزارت کار منتشر کرده است نرخ بیکاری واقعی در آمریکا که شامل کسانی که دنبال کار نمی‌گردند هم می‌شود به 22.8 درصد افزایش یافته است.

اکنون نرخ بیکاری در آمریکا با این ارقام رکورد کل نرخ بیکاری بعد از جنگ جهانی دوم را شکسته است. رکورد نرخ بیکاری بعد از جنگ جهانی دوم 10.8 درصد بوده است. با توج به این آمار اما همچنان بزرگترین نرخ بیکاری در آمریکا مربوط به رکود بزرگ دهه 1930 است که در آنجا نرخ بیکاری به 25 درصد رسید. میزان بیکاری در خلال بحران مالی سال 2009 نیز حدود 10 درصد بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها