کد خبر 86291

طبق گفته سخنگوی زارت دفاع روسیه، این کشور هیچگونه دخالت نظامی در لیبی نداشته و هرگونه خبری در این رابطه را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد سایت وزارت خارجه روسیه امروز با انتشار بیانیه‌ای در پاسخ به ادعاهای مطرح شده از سوی برخی رسانه‌های عربی درباره مشارکت شهروندان روس در درگیری‌های لیبی اعلام کرد، این وزارتخانه هیچ گونه اطلاعات معتبری درباره حضور و کشته شدن شهروندان روس در درگیری‌های لیبی، دریافت نکرده است.
این بیانیه به گزارش برخی رسانه‌های عربی در تاریخ ۱۲ آوریل اشاره دارد که در آن گزارش یک منبع مطلع مدعی شده در تاریخ ۱۰ آوریل تعدادی شهروند روس که در کنار نیروهای ارتش "ملی" لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر می‌جنگیدند، در منطقه صلاح الدین در اتاق عملیات وابسته به شرکت خصوصی و نظامی "واگنر" کشته شدند.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است، این اولین گزارش‌ از این دست درباره مشارکت شرکت‌های خصوصی و نظامی روسیه در بحران لیبی نیست و این دروغ‌ها به منظور ایجاد این باور دروغین که مسکو در درگیری‌های مسلحانه لیبی دخالت کرده و به صورت آشکاری از یکی از طرف‌ها حمایت می‌کند، ساخته می‌شوند.

همچنین این وزارتخانه تاکید کرد: در حقیقت روسیه تمام تلاش خود را برای مشارکت در آتش‌بس و دستیابی به سازشی سیاسی برای بحران لیبی انجام می‌دهد و هرگز قصدی برای حمایت از هیچ‌یک از طرف‌های درگیر ندارد.
پیشتر نیز مسکو ادعاهای آمریکا درباره دخالت نظامی روسیه در لیبی و تاثیر مخرب این کشور بر ثبات لیبی در روند سازش را تکذیب کرده و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت، این ادعاها که "نیروهای روس" در لیبی حضور دارند، تنها شایعه‌هایی بی‌اساس هستند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها