کد خبر 86132

وزیرخارجه روسیه اعلام کرد: نگرانیم با توجه به شرایط بحرانی کرونا دوباره آمریکا ادعای دست داشتن روسیه در انتخابات را مطرح کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی به گفت‌وگوی اخیرش با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اشاره کرد. او گفت: صراحتا گفتم که ما پیش‌بینی می‌کنیم و در حال حاضر موج جدیدی از اتهامات را احساس می‌کنیم که ما در انتخابات فعلی دخالت خواهیم کرد.

براساس متن مصاحبه‌ که در وب‌سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شد، لاوروف گفت که او به پامپئو پیشنهاد داده است تا دو کشور "مکانیسمی ایجاد کنند" تا روسای جمهوری آن‌ها درباره نگرانی‌های مرتبط که از سوی هر طرف مطرح شده است، رسیدگی کنند.

وزارت خارجه آمریکا هنوز واکنشی به این اظهارات نداشته است. این وزارتخانه پیشتر گفته بود که پامپئو و لاوروف چند روز پیش تلفنی گفت‌وگو داشته‌اند.

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا مدت‌ها پیش ارزیابی کردند که دولت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ که دونالد ترامپ در آن پیروز شد، مداخله کرد و کمیته منتخب سنا در امور اطلاعاتی هفته گذشته اعلام کرد بررسی قانونگذاران نشان می‌دهد هیچ دلیلی وجود ندارد که در نتیجه‌گیری جامعه اطلاعاتی تردید کرد.

سناتور ریچارد بور، رئیس این کمیته که از جمهوری‌خواهان کارولینای شمالی است سه‌شنبه گفت: با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بیش از همیشه اهمیت دارد که ما مقابل تهدید دخالت عوامل خارجی متخاصم هوشیار باشیم.

مارک وارنر، معاون دموکرات این کمیته هم تاکید کرد: قطعا هیچ دلیلی برای تردید نیست که موفقیت‌ روس‌ها در سال ۲۰۱۶ آن‌ها را به سمت امتحان دوباره این فرایند در سال ۲۰۲۰ بکشاند و ما باید آمادگی داشته باشیم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها