کد خبر 85045

ادامه موج سنگین بیکاری آمریکایی‌ها

آخرین آمار وزارت کار آمریکا نشان می دهد که در هفته گذشته 6 میلیون و 600 هزار نفر دیگر به جمع بیکاران اضافه شد که با احتساب آمار بیکاری در دو هفته قبل جمع کسانی که کار خود را از دست دادند به 16 میلیون نفر معادل 10 درصد نیروی کار آمریکا رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، وزارت کار آمریکا اعلام کرد هفته گذشته 6 میلیون و 600 هزار آمریکایی دیگر برای اولین بار به دلیل شیوع ویروس کرونا و از بین رفتن برخی از مشاغل درخواست بیمه بیکاری دادند.

بنابراین طبق آمارهای وزارت کار آمریکا تنها در خلال سه هفته گذشته تعداد کسانی که کار خود را در نتیجه شیوع ویروس کرونا از دست داده‌اند به رقم باورنکردنی 16 میلیون نفر رسید. اگر این رقم با تعداد 151 میلیون نفر حقوق‌بگیر در آمریکا مقایسه  شود نشان می‌دهد که در سه هفته اخیر 10 درصد نیروی کار آمریکا بیکار شده است.

6

تنها دقایقی بعد از انتشار آمار بیکاری در آمریکا، فدرال رزرو آمریکا طی اقدامی از تزریق 2.3 تریلیون دلار به بازار خبر داد. این میزان در واقع به صورت وام در اختیار شرکت‌های متوسط و کوچک قرار می‌گیرد. بعد از این اعلام شاخص‌های آتی آمریکا به یکباره روند صعودی خود را از سر گرفتند.

طبق آمارهای وزارت کار آمریکا، ایالت‌های کالیفرنیا، نیویورک و میشیگان بیشترین تعداد درخواست‌کنندگان بیمه بیکاری در هفته گذشته را ارائه کرده‌اند. این ایالت‌ها دقیقا همان ایالت‌هایی هستند که بیشترین تعداد ابتلا به وروس کرونا را دارند.

سهم بسیار زیادی از این میزان بیکاری شامل 1 میلیون و 300 هزار نفر نیروی کار اخراج شده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده در بازار نتوانستند شغل دیگری برای خود  دست و پا کنند. این افراد باعث شدند که نرخ بیکاری از 3.5 درصد به 4.4 درصد افزایش یابد.

7

برنامه فدرال رزرو همچنین شامل برنامه حمایت از حقوق و دستمزد نیز و نیز حمایت از مشاغل کوچک است و این نهاد مالی عظیم آمریکا قصد دارد که حدود 500 میلیارد دلار نیز شهرداری‌ها را در قالب وام تامین مالی کند.

انتهای خبر

 

 

ارسال نظر

تازه ها